معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: تدوین سند جامع آب در استان امری ضروری است و این سند باید در کمترین زمان ممکن تدوین و عملیاتی شود.

علی جهانگیری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز طی سخنانی اظهار داشت:تدوین برنامه استراتژی بر مبنای واقعیت‌های موجود جامعه در مسئله آب از واجبات است که باید کاملاً راهبردی و عملیاتی باشد و ما به‌هیچ‌عنوان به دنبال پروژه‌های صرف تحقیقاتی نیستیم.

وی احصاء تهدیدات و فرصت‌های بخش آب را نیز یکی از ملزومات این حوزه دانست و افزود: برنامه‌های بخش آب باید با در نظر گرفتن تهدیدات، فرصت‌ها، نیازها و بایدونبایدهای موردنظر تدوین شود و اگر سندی تدوین می‌شود باید هم‌زمان مراحل اجرایی آن نیز آغاز شود.

جهانگیری فعالیت شبکه فناوری و نوآوری آب‌وخاک در استان را فرصت مغتنمی برای هم پیوندی بین متخصصان این بخش دانست و گفت: انتظار داریم این شبکه همچون گذشته باقدرت در مسائل مرتبط ورود کرده و نسبت به رفع نیاز این بخش راهکارهای علمی و عملیاتی ارائه کند.

تولیدکنندگان از شرایط اقتصادی حاکم به نفع صادرات استفاده کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با تاکید بر بهره گیری از فرصت به وجود آمده برای توسعه صادرات گفت: امروز بهترین فرصت برای تولید کنندگان  است نا از شرایط اقتصادی حاکم به نفع صادرات استفاده کنند.

علی جهانگیری

وی همگرایی حاکم بر جامعه در راستای گذر از شرایط اقتصادی را ضروری دانست و گفت: امروز مدیران استان در نهادها و سازمان های مختلف یکصدا در کنار فعالان اقتصادی، صنعتی و تولیدکنندگان قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: توجه به کیفیت محصول تولید شده و بهره وری در فرایند تولید مسائلی است که انتظار داریم تولید کنندگان به آن توجه ویژه داشته باشند.

جهانگیری، با اشاره به ضرورت رعایت حال تولید کننده و مصرف کننده در اخذ مالیات نیزخاطرنشان کرد: دادن مالیات وظیفه ای همگانی است از این رو انتظار داریم طبق قانون و با رعایت مشوق های مالیاتی افراد نسبت به پرداخت به موقع آن اقدام کنند چرا که متاسفانه در برهه ای در کشور ما ندادن مالیات یک ارزش شمرده می شد و امروز باید این رویه تغییر کند.

گذر از شرایط اقتصادی فعلی نیازمند وحدت و همدلی است

وی در ادامه گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز ، گذر از شرایط اقتصادی حاکم بر کشور را نیازمند وحدت و همراهی مردم و دولت دانست و گفت: گذر از شرایط اقتصادی فعلی نیازمند وحدت و همدلی است.

وی افزود:امروز بیش از گذشته نیازمند حضور تمام‌عیار بخش خصوصی در عرصه اقتصادی هستیم و امیدواریم بتوانیم ما نیز در کنار فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و صنعت گران به اعتلای و توسعه کشور کمک کنیم.

جهانگیری در خاتمه سخنان خود از برگزاری جلسه‌ای با حضور مدیران ارشد کشوری برای رفع مشکلات فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و صنعت گران استان خبر داد و گفت: این نشست با پیگیری‌های دکتر پزشکیان نایب‌رئیس محترم مجلس شورای اسلامی نهایی شده است و نمایندگانی از استان با مدیران ارشد اقتصادی کشور دور یک میز مسائل اقتصادی استان را بررسی می‌کنند.