رئیس مجمع نمایندگان گیلان و نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از افشای پرونده فساد و معرفی کلاهبرداران بانکی در گیلان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: بزودی لیست اسامی متخلفان و بدهکاران بانکی به مرجعیت بانک ملی منتشر می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، جبار کوچکی نژاد صبح امروز در جلسه مجمع نمایندگان گیلان که در رشت برگزار شد، با مقایسه اوضاع اقتصادی گیلان و سایر استان ها اظهار کرد: گیلان در مقایسه با سایر استانها اوضاع اقتصادی مطلوبی ندارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر طبق بررسی های انجام شده دوهزار میلیارد تومان بدهکاری بانکی در استان موجود است افزود: یک هزار و 400میلیارد تومان پرونده تسهیلات مشکوک الوصول در استان وجود دارد که دارای گیرنده های نامشخص هستند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بین 200تا300 میلیارد تومان نیز در بخش سر رسیدها و معوقات بدهکاری بانکی در استان وجود دارد ادامه داد: معرفی هرچه سریعتر این افراد توسط بانکها به مردم در دستور کار قرار دارد و دستگاه های نظارتی و رسانه ها نیز باید در این زمینه تلاش کنند.

مجمع++ نمایندگان گیلان

به گفته وی، بزودی لیست اسامی متخلفان و بدهکاران بانکی گیلان به مرجعیت بانک ملی منتشر می شود.

برخی از بانکها از معرفی بدهکاران و کلاهبرداران بانکی امتناع میکنند

کوچکی نژاد با بیان اینکه برخی از بانکها از معرفی بدهکاران و کلاهبرداران بانکی امتناع میکنند افزود: به طور کلی دو هزار میلیارد تومان بدهی بانکی در گیلان وجود دارد که گیرندگان آن، پول ها را یا هنوز در گاو صندوق هایشان ذخیره دارند و یا اینکه در استان دیگری هزینه کرده اند.

دخالت برخی افراد سودجو در امور بانکی

به گفته وی دخالت برخی افراد سودجو در امور بانکی، پولی و سرمایه ای کشور موجب ضربه اقتصادی به مردم شده است که باید به کمک دستگاه های نظارتی مرتفع شود.

این مسئول، با اشاره به مشکلات متعدد و ضعف های موجود در سیستم گمرک، بورس و بانک خاطر نشان کرد: در این زمینه ها رسانه ها باید گزارش شفافی در اختیار مردم قرار دهند.

گفتنی است در جلسه مذکور نمایندگان اتاق بازرگانی گیلان، اتاق تعاون، روسای بانک ها، کمرگ و بورس... حضور داشتند.