عملیات ساخت بیمارستان ۱۶۴ تخت خوابی فوق تخصصی کودکان در بندرعباس با حضور استاندار هرمزگان و دو تن از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در محوطه بیمارستان کودکان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، استاندار هرمزگان با بیان اینکه بیمارستان ۱۶۴ تخت خوابی بندرعباس با زیربنای ۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع در ۴ طبقه و با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان در مدت دو سال ساخته می‌شود، گفت: بخشی از هزینه‌های ساخت این بیمارستان را خیران سلامت تقبل کرده اند و بخشی دیگر نیز از منابع دولتی تامین می‌شود.

همتی با اشاره به اینکه ساخت بیمارستان فوق تخصصی کودکان از نیاز‌ها و دغدغه‌های مردم هرمزگان بود افزود: با توجه به مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان تا دو سال آینده در مجموع نزدیک به هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی در قالب بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در هرمزگان ایجاد می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: بخش‌های سرطان، جراحی کودکان، سلول درمانی، تجهیزات مراقبت‌های ویژه کودکان (PICU) و بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان (NICU) و همه امکانات لازم در بیمارستان فوق تخصصی کودکان تدارک دیده شده است.

حسین داودی افزود: شاخص تخت بیمارستانی در استان ۹ دهم و درکشور یک و هشت دهم است که با راه اندازی بیمارستان‌های جدید به استاندارد‌های مطلوب نزدیک می‌شویم.

رئیس بیمارستان کودکان بندرعباس هم گفت: ساختمان کنونی بیمارستان در واقع با کاربری بیماران پوستی مزمن ساخته شده بود که بنا بر ضرورت از سال ۷۲ به عنوان بیمارستان کودکان استفاده شده است.

ناظمی افزود: با ساخت این بیمارستان و با احتساب تخت‌های ساختمان غرب بیمارستان کودکان تخت‌های بیمارستان کودکان به ۲۳۰ تخت استاندارد افزایش می‌یابد.

احمد مرادی؛ رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: با راه اندازی مراکز درمانی تا سه سال آینده شاخص تخت‌های بیمارستانی استان بهبود می‌یابد.

حسین هاشمی تختی دیگرنماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با همدلی مسئولان روند ساخت مراکز درمانی استانی استان رو به رشد است و هرمزگان به یک کارگاه تولیدی و اقتصادی تبدیل شده است.