امام جمعه شیراز تأکید کرد: مدیران بایستی با کمال جدیت کار کنند، برنامه ریزی نمایند و برای حل مشکلات تلاش کنند؛ اما همه ما باید حواسمان به این نکته جمع باشد که بهترین مدیر نیز تمام عوامل و زیرساخت ها را در اختیار ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، آیت الله لطف الله دژکام امروز در دیدار مدیر کل و معاونین تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس ضمن گرامیداشت سالروز شهادت رئیس مذهب تشیع امام صادق علیه السلام، گفت: مدیران بایستی با کمال جدیت کار کنند، برنامه ریزی نمایند و برای حل مشکلات تلاش کنند؛ اما همه ما باید حواسمان به این نکته جمع باشد که بهترین مدیر نیز تمام عوامل و زیرساخت ها را در اختیار ندارد.

وی افزود: "اَلعبدُ یُدَبِّرَ وَ اللهُ یُقَدِّرَ" یعنی ما باید برای کارها تدبیر کنیم اما گاهی تقدیرات باعث می شود عواملی فراتر از اختیارات ما ورود کنند و این دست ما را می بندد.

آیت الله لطف الله دژکام در دیدار مدیر کل و معاونین تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس

نماینده ولی فقیه در فارس ادامه داد: نباید فراموش کنیم که مدیریت مشکلاتی به همراه خود دارد، که به طور مثال در حوزه کاری شما، کارفرمایان دردسرهای خاص خود را دارند و کارگران درگیر مسائل و مشکلات خود هستند اما اصل دینی ما به ما آموخته که همه باید یکدیگر را درک کرده و برای رفع گرفتاری های هم تلاش کنیم.

امام جمعه شیراز بیان داشت: نظام کمونیستی آمد و تفکر اشتباهی را عرضه کرد و در آن کارفرما و کارگر مقابل یکدیگر قرار دادند و به نوعی کارفرما را ظالم و کارگر را مظلوم نشان دادند؛ در حالی که در کشور ما قبلاً این رابطه به این شکل تعریف نشده بود که ما باید طرحی برای اصلاح این تفکر ارائه کرده و مسیر بازگشت به اصل یکپارچگی در صنعت با هدف رسیدن به قله افتخار تولید ملی، هموار نماییم.

آیت الله لطف الله دژکام در دیدار مدیر کل و معاونین تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس

آیت الله دژکام ادامه داد: ما باید به دشمنان نظام و کشور نشان دهیم که یکدیگر را درک می کنیم و با همکاری با هم سعی در آباد کردن کشور داریم.

وی افزود: اگر قرار به حل مشکلات باشد، مشکلات را نباید نادیده بگیریم زیرا مشکلات به خودی خود وجود دارند و باید آنها را بپذیریم ولی نباید صورت مسئله را پاک کنیم و در نتیجه برای رفع آن مشکلات به دنبال راهکار باشیم.

آیت الله لطف الله دژکام در دیدار مدیر کل و معاونین تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس

نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به تولید ثروت در کشور گفت: ما در کشور به اندازه کافی در بحث تولید ثروت، معضل داریم و مدیریتی هم که بتواند تولید ثروت را مطلوب کند اتفاق نمی افتد لذا باید در این حوزه نیز مدیران به صورت خودجوش تدابیری اندیشیده و به جامعه عرضه کنند و با جدیت به میدان عمل بیایند.

امام جمعه شیراز در پایان خاطر نشان ساخت: اگر همه با هم کار و تلاش کنیم، شب سرد زمستانی تحریم های آمریکا به پایان می رسد و روسیاهی آن به ترامپ خواهد ماند.