رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در تونس گفت: شرکت های استان اصفهان به صورت آفشور (off shore)می توانند در تونس فعالیت کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مجید قربانی فراز در نشست معرفی پتانسیل های تجاری و فرصت های سرمایه گذاری در کشور تونس در سالن همایش های بین المللی اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد: آفشور یکی از انواع ساختارهای شرکتی است که در محدوده سرزمینی یک کشور خارجی ثبت می شود در حالیکه این شرکت در  خارج از مرزهای  کشور میزبان ،اداره و مدیریت شود.

وی افزود:تونس با جمعیت 11 میلیون نفر و به عنوان پل ارتباطی شمال آفریقا و اروپا به شمار می آید و شرکت های ایرانی می توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

اتاق بازرگانی

وی صادرات ایران به تونس را در سال 2017 ،13 میلیون دلار  و  واردات از این کشور را 12 میلیون دلار اعلام کرد و گفت:عمده ترین کالاهای صادراتی کشورمان به تونس شامل مصنوعات ریخته‌گری، کشمش، پلی اتیلن، پسته، دانه خربزه و رزین و صمغ بوده است و عمده ترین واردات ایران از تونس مونو کلسیم فسفات، تری فسفات سدیم، قطعات توربین، لوله و پروفیل از فولاد، دستگاه کنترل پنل لمسی، قطعات  خودرو  است.

قربانی فراز نقش تونس در آفریقا را مانند دوبی در خاورمیانه برشمرد و گفت: بیش از 3 هزار  و 500 شرکت اروپایی در تونس مشغول فعالیت است و فرصت مناسبی است که کالاهای ایرانی به این شرکت ها معرفی شود.

رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در تونس تاکید کرد:با توجه به  اعتبارات اسنادی بانک های تونس  و گشایش  30 تا 90 روز برای خرید کالا پیشنهاد می شود که شرکت های ایرانی با تجمیع در یک هلدینگ و به صورت آفشور فعالیت کنند.