مدیر کل تامین اجتماعی گیلان گفت: تامین اجتماعی بستری گرانقدر برای توسعه و برقراری عدالت اجتماعی است.

جمیل حق پرست، پیش از ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج در گیلان، تامین اجتماعی را عرصه ای گسترده بمنظور ارائه خدمت به اقشاری دانست که گره خوردن معیشت و زندگی بخش قابل توجهی از آنها با تعهدات پرداختی و فراهم ساختن امید و آرامش خاطر برای آینده آنها، قداست و شرافت ویژه ای به آن بخشیده و تلاشگران این عرصه را به توجهات خاصه حضرت حق امیدوارتر می سازد.

وی با بیان اینکه این سازمان بستری گرانقدر برای توسعه و برقراری عدالت اجتماعی فراهم ساخته است افزود: تامین اجتماعی با رویکردی اقتصادی اجتماعی در تلاشی هدفمند با ارائه تعهدات متنوع به بیش از نیمی از جمعیت کشور همسو با برنامه ها و سیاست های کلان جامعه در مسیر کارآمدی گام برداشته است و رضایت مخاطبان را دنبال می نماید.

مدیر کل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به فرا رسیدن هفته تامین اجتماعی اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد گرامیداشت هفته تامین اجتماعی نامگذاری ایام این مناسبت و شعار سازمان در سال جاری تعیین شد.

توسعه تولید ملی، ارتقای تامین اجتماعی شعار هفته تامین اجتماعی درسال جاری

به گفته وی، براین اساس همسو با نامگذاری سال ٩٧ و در راستای حمایت از تولید و کالای ایرانی «توسعه تولید ملی، ارتقای تامین اجتماعی» شعار هفته تامین اجتماعی درسال جاری انتخاب شد.

حق پرست، همچنین نامگذاری ایام این هفته را تشریح کرد و عنوان داشت: سه شنبه ١٩ تیرماه «تامین اجتماعی، حامی نیروی کاروکالای ایرانی»

چهارشنبه ٢٠ تیرماه «تامین اجتماعی، پیشرو در توسعه خدمات الکترونیک»، پنجشنبه ٢١ تیرماه «تامین اجتماعی، تکریم بانوان وخانواده»، جمعه ٢٢ تیرماه «تامین اجتماعی، سازمانی خدمتگزار و پاسخگو»، شنبه ٢٣ تیرماه «تامین اجتماعی، اصلاح فرایندها و روانسازی امور»، یکشنبه ٢٤ تیرماه « تامین اجتماعی، حامی کسب وکارهای نوین»، دوشنبه ٢٥ تیرماه «تامین اجتماعی، ضامن عدالت اجتماعی» نامگذاری شده است.

این مسئول افزود:  به همین مناسبت برنامه های متنوعی در راستای فعالیت های تعاملاتی، رسانه ای و... به منظور انعکاس اخبار وعملکردها و اقدامات انجام شده در دستور کار قرار دارد.

مدیر کل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به کوشش در مسیر ایجاد امنیت خاطر و آرامش روانی برای نیروهای مولد و کارآفرین جامعه همسو با شعار سال جاری، خاطر نشان کرد: به منظور حمایت از کارگر و کالای ایرانی و صیانت از تولیدات داخلی رسالتی است که این سازمان طی چندین دهه اخیر با افتخار پرچمدار آن بوده و به این باور است که مخاطبان، نه به منزله مشتری بلکه سهامدار و شریک اجتماعی قلمداد شده اند.

درک متقابل و تعاملات سازنده اساس شاکله در تامین اجتماعی است

به گفته وی، درک متقابل و تعاملات سازنده اساس شاکله در تامین اجتماعی است از این رو با توکل به خداوند متعال، دوباره با یکدیگر هم پیمان می شویم که ضمن صیانت ازحقوق بیمه شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران، در مسیر پویایی و رضایتمندی گام برداریم و درکنار هم پیرامون رعایت حقوق این مجموعه مشاع و بین النسلی به عنوان میراثی از گذشتگان و امانتی برای آیندگان حرکت کنیم.

حق پرست در خاتمه از همراهی و همدلی مستمری بگیران، کارفرمایان و بیمه شدگان تشکر کرد و فرارسیدن ٢٥ تیرماه «روز تامین اجتماعی» را به تمام اعضای این خانواده بزرگ تبریک و تهنیت گفت.