رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در دیدار با استاندار گیلان با بیان اینکه در گیلان24عرصه مهم و حیاتی وجود دارد گفت: طرح مدیریت جنگل در این استان از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، خلیل آقایی  با ابراز خرسندی از توجه و حساسیت استاندار گیلان به مقوله درختکاری و حراست از منابع طبیعی اظهار کرد: طبیعت گیلان و بسترهای منابع طبیعی آن حیات استان را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه در گیلان 24 عرصه مهم و حیاتی وجود دارد، طرح مدیریت جنگل در این استان از اهمیت بالایی برخوردار است.

زراعت چوب از ارکان مورد تاکید این سازمان است

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه زراعت چوب از ارکان مورد تاکید این سازمان است، افزود: از طرح هایی در حوزه زراعت چوب باشد حمایت می کنیم.

آقایی خاطرنشان کرد: در بحث واگذاری جنگل و منابع طبیعی به منظور صیانت از آن مشکلی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه اشتغال روستایی نیز با صیانت از حوزه منابع طبیعی فراهم می شود، بیان کرد: می توان در روستاها افراد فعال را شناسایی و تشکل های دوستدار منابع طبیعی را شکل داد که در قراردادی به ازای حفظ منابع طبیعی ، بهره برداری از برخی منافع جنگلی را به آنان واگذار نمود.

دیدار استاندار گیلان با معاون وزیر جهاد کشاورزی

کار در منابع طبیعی باید با مشارکت جوامع محلی انجام شود

آقایی در ادامه تأکید کرد: کار در منابع طبیعی باید با مشارکت جوامع محلی انجام شود تا علاوه بر حفظ و حمایت از پوشش گیاهی، آب و خاک باعث ایجاد اشتغال در بین مردم محلی شود.

این مسئول پارک های جنگلی را یک جاذبه مطلوب در بستر منابع طبیعی خواند که سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اجرای آن حمایت می کند.

آقایی ایجاد اشتغال پایدار، حفظ محیط زیست و توسعه گردشگری را ماحصل اجرای پروژه پارک جنگلی در استان ها خواند و افزود: این سیاست نتایج خوبی را برای کشور به دنبال دارد.

وی همچنین تصریح کرد: توجه مقام معظم رهبری و دولت به مسئله آبخیزداری، مسئولیت منابع طبیعی را دو چندان کرده است.

آقایی از استاندار گیلان خواست به پروژه های آبخیزداری نظارت نماید و زمینه را برای مشارکت بیشتر مردم و جوامع محلی فراهم کند.