دادستان آستارا گفت: دادستانی آستارا با تاکیدات رئیس کل دادگستری استان و در راستای نظارت بر حسن اجرای قوانین، با هرگونه تجاوز به حقوق عامه و تصرف اراضی ملی در چارچوب قانون به شدت برخورد می کند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، عباس جاذب دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مرزی بندر آستارا، با بیان اینکه عده ای با گذاشتن میز و منقل و ساخت آلاچیق در کنار جاده، ایمنی عبور و مرور را به مخاطره انداخته و باعث ناامنی مسیر تردد شده بودند اظهار داشت: براساس ماده 7  قانون ایمنی راه  اشغال حریم جاده به هر نحوی بدون کسب مجوز از وزارت راه ممنوع می باشد.

وی اقدام به هرگونه عملیات و ایجاد مستحدثات، درختکاری، زراعت و حفاری در حریم قانونی راه ها را منوط به اخذ مجوز از وزارت راه دانست و تصریح کرد: براساس قانون و در پی گزارش اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای آستارا، دستور آزادسازی حریم جاده صادر و ضابطین قضایی به محل اعزام شدند.

این مقام قضایی افزود: مامورین انتظامی به همراه نمایندگان اداره راهداری در  منطقه مرزی "ونه بین" آستارا ضمن استقرار نظم و امنیت با رعایت موازین قانونی و حفظ حقوق شهروندی، موارد تجاوز به حریم جاده را تخریب کرده و حکم صادره را اجرا نمودند.

عباس جاذب خاطر نشان کرد: دادستانی آستارا با تاکیدات رئیس کل دادگستری استان و در راستای نظارت بر حسن اجرای قوانین، با هرگونه تجاوز به حقوق عامه و تصرف اراضی ملی در چارچوب قانون به شدت برخورد می کند.