آیین اختتامیه این جشنواره، ساعت ١٧ روز پنجشنبه ٢١ تیرماه جاری در سالن شهدای خدمتگزار مجتمع فرهنگی و هنری سیدالشهداء فومن برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، یوسف نیک انجام رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن بیان کرد: این شهرستان تمام تدارکات و برنامه ریزی برای هرچه باشکوهتر اجرا نمودن این جشنواره را پیش بینی نموده و آمادگی لازم بمنظور حضور  هنرمندان و طنزپردازان کشور را دارا می باشد.

دبیر جشنواره  ملی طنزپهلو٢ یادآور شد: ٩٨٩ اثر از کل کشور به دبیرخانه این جشنواره راه یافته است که توسط ٣ تن از طنزپردازان برجسته کشور مورد بررسی و داوری قرار می‎گیرد که از این تعداد ٣٩٣ اثر نثر و ٥٩٦ اثر منظوم به دبیرخانه این جشنواره  ارسال شده است.

این مسوول ارائه آثار  طنز پردازان منتخب، اجرای موسیقی  محلی، اجرا نمایش  طنز، سخنرانی در خصوص تشریح ویژگی‌های طنز معاصر و تجلیل و تقدیر از منتخبین این جشنواره از مهمترین برنامه های پیش بینی شده مراسم اختتامییه این جشنواره عنوان نمود.

فومن آماده میزبانی طنزپردازان و هنرمندان برجسته کشور در جشنواره ملی «طنزپهلو٢»

نیک انجام  در ادامه به  حضور مهمانان ویژه در  این جشنواره اشاره کرد و گفت: رضا رفیع طنز پرداز و نویسنده برجسته کشور، رضا بنفشه خواه بازیگر برجسته  کشور، اکبر اکسیر شاعر طنز پرداز مطرح استان، هادی حمیدی خواننده فولکلور  موسیقی  سنتی  با گویش  تالشی، کیانوش علیپور خواننده فولکلور  موسیقی  سنتی  با گویش  گیلکی و فرامرز ریحان صفت شاعر طنز پرداز بنام کشور  از  مهمانان ویژه این جشنواره می باشند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن در پایان خاطر نشان کرد: به  نفرات برگزیده به ترتیب نفر اول تندیس جشنواره، لوح سپاس و کارت  هدیه ٢٠ میلیون ریالی نفردوم: تندیس جشنواره، لوح سپاس و کارت هدیه ١٥میلیون ریالی نفر سوم: تندیس  جشنواره، لوح سپاس و کارت  هدیه ١٠ میلیون ریالی و و به پنج اثر برگزیده، لوح سپاس و کارت هدیه  یک  میلیون ریالی اهداء خواهد شد.