رییس پلیس آگاهی استان اصفهان از دستگیری 19 سارق تلفن همراه در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ سعید سلیمیان گفت:19 سارق که با تهدید چاقو، تلفن همراه سرقت می کردند، دستگیر شدند.

وی افزود: اعضای دو باند هشت و 11 نفره ای که با تهدید چاقو، تلفن همراه شهروندان را سرقت می کردند، دستگیر شدند و به 90 سرقت اعتراف کردند.

سرهنگ سعید سلیمیان با بیان اینکه ارزش این تلفن ها یک میلیارد و 350 میلیون ریال برآورد شده است، توضیح داد: ماموران ناجا در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر سرقت گوشی تلفن همراه بدست چند نوجوان، موضوع در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با راه اندازی گشت‌های ویژه کمین و شکار، اعضای این دو باند سرقت شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر و تعدادی از گوشی ها به مالباختگان تحویل شدند.

سرهنگ سلیمیان با اشاره به اینکه اعضای این باندها 16 تا 22 ساله هستند، گفت: سارقان فاقد سابقه کیفری و محصول خانواده‌های آشفته و فرزندان طلاق بودند و هیچ اطلاعی از مجازات جرم سرقت به عنف و عواقب کار خود نداشتند.

این مقام انتظامی افزود: تلاش برای شناسایی و دستگیری افراد مالخر همچنان در دستور کار کارآگاهان پلیس است.

رییس پلیس آگاهی استان اصفهان همچنین به شهروندان نیز توصیه کرد: گوشی‌های موبایل گران‌قیمت خود را در انظار نمایان نکرده و هنگام مکالمه در خیابان از هندزفری استفاده کنند.