مدیرنگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت اصفهان از تعمیرات اساسی ۳ واحدعملیاتی مهم در شرکت پالایش نفت اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، علیرضا قزوینی زاده گفت: تعمیرات اساسی واحدهای تقطیر،کاهش گرانروی و گاز مایع شماره دو شرکت پالایش نفت اصفهان ۲۵ تیرماه پایان می یابد.

 وی افزود: همزمان با تعمیرات اساسی، با توجه به راه اندازی واحد تقطیر۳ در آینده نزدیک و نیاز به  ارتباطات عملیاتی بین ۳ واحد تقطیر شرکت، خطوط لوله ارتباطی در طی این تعمیرات اساسی اجرا می گردد، همچنین پروژه روزمینی کردن مسیر آب های خنک کننده واحدهای تقطیر،  کاهش گرانروی و گاز مایع نیز انجام  می پذیرد.

 علیرضا قزوینی زاده پیش بینی اتمام کار را با در نظر گرفتن شرایط کاری برای هر کدام از واحدها از زمان شروع بستن واحد تا اتمام مراحل راه اندازی، ۲۵تیرماه اعلام کرد و گفت: این تعمیرات که در  فصل گرما و شرایط بحرانی آب  صورت می گیرد، با همکاری کارکنان شرکت به همراه  ۱۰۰۰ نفر نیروی پیمانکاری (جذب موقت) بدون وقفه و تعطیلی ادامه خواهد داشت.

 وی با اشاره به اینکه  برنامه انجام تعمیرات اساسی روی این واحدها با در نظر گرفتن کلیه شرایط عملیاتی ، در فواصل زمانی ۴ ساله پیش بینی می گردد، تصریح کرد: هم اکنون شرکت پالایش نفت اصفهان ۱۵واحد عملیاتی دارد، که تعمیرات اساسی هر یک از واحدها ، بر اساس برنامه زمان‌بندی، به صورت جداگانه یا همزمان انجام می شود.

 مدیر  نگهداری و تعمیرات پالایشگاه اصفهان واحدهای مورد تعمیرات  را بسیار با اهمیت خواند و اظهار داشت: خوراک واحد تقطیر شماره دو   این شرکت، به طور متوسط روزانه ۱۴۰ هزار بشکه است که تولیدات آن گاز مایع، بنزین سبک، بنزین خام، گازوئیل سبک و سنگین و خوراک واحدهای آیزوماکس، شرکت نفت سپاهان و شرکت نفت جی است و واحد گاز مایع شماره دو نیز با دریافت خوراک ۱۲هزار بشکه در روز،  گاز مایع تولید می نماید. همچنین  خوراک واحد  کاهش گرانروی شماره دو،  ۴۰ هزاربشکه در روز و تولیدات آن گاز مایع, هات اویل, بنزین و تار است.