عضو شورای بخش مرکزی قشم و رئیس شورای روستای گربدان این شهرستان گفت: دستیابی به توسعه‌ای پایدار و متوازن در سطح روستاها نیازمند تدوین برنامه‌ای جامع و کامل با مشارکت دهیاری و شوراها است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمد نیکخواه با صدور پیام تبریکی به مناسبت روز دهیاری‎ها و شهرداری و با تقدیر از تلاش ویژه دهیاران در جهت رفع مشکلات روستاها، افزود: تشکیلات دهیاری‌ها به دلیل ارتباط با زندگی روزمره روستائیان به طور منحصر به فردی مطرح است و دهیار از یک سو به واسطه ارتباط تنگاتنگ با شورای اسلامی روستا، نهادی مردمی بوده و از سوی دیگر با آخرین سطح حاکمیت دولت در ارتباط است.

وی با اشاره به تعامل خوب شوراها و دهیاری‌ها در سطح جزیره قشم، بیان داشت: دهیاری‌ها نقش موثری در هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و پیگیری امور آنها و تسهیل فرآیند انجام امور در سطح محلی دارند.

عضو شورای بخش مرکزی شهرستان قشم تاکید کرد: دستیابی به توسعه‌ای پایدار و متوازن در سطح روستاها نیازمند تدوین برنامه‌ای جامع و کامل با مشارکت دهیاری و شوراها است.

نیکخواه با بیان اینکه دهیاری‌ها جایگاهی ویژه در مدیریت روستاها داشته و نقش آنها در جهت رفع مشکلات مردم بسیار مهم و تاثیرگذار است اظهارداشت: دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها باید با اتحاد و انسجام به توسعه همه جانبه روستاها کمک کنند.

وی با تاکید بر خدمت هر چه بیشتر به روستائیان و تلاش در جهت رفع مشکلات مردم و تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای تولید و اشتغال خاطرنشان کرد: روستاها چون مراکز تولید هستند اگر آباد باشند تولید منطقه و کشور افزایش می‌یابد و افزایش تولید به پیشرفت و توسعه منطقه و کشور کمک شایانی خواهد کرد.

رئیس شورای روستای گربدان قشم تاکید کرد: باید کمبودها و فقدان امکانات در روستاها با تلاش و همت مسوولان و اهالی روستاها برطرف شود.

به گزارش موج، با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز 14 تیرماه برای نخستین بار، تحت عنوان «روز شهرداری و دهیاری» در سالنامه رسمی کشور درج شد.