معاون رئیس جمهوری با تصریح اینکه دولت از هیچ کمکی به عرصه فرهنگ و برای تعالی این بخش فروگذار نمی کند، افزود: نقش قلم و اهالی آن در تبیین واقعیت ها و انتقال موضوعات و مشکلات به مردم، مهم است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمدباقر نوبخت عصر پنجشنبه پس از مراسم اختتامیه اولین جشنواره ملی مطبوعات محلی، سراسری، پایگاه های خبری و خبرگزاری ها در منطقه آزاد انزلی در جمع خبرنگاران بیان داشت: آنچه وظیفه دولت برای فراهم سازی زمینه تبیین آثار اهل قلم هست، از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به درستی ایفا می شود و تنها عرصه ای که بیش از 70 درصد امور را از طریق واگذاری به بخش غیر دولتی به انجام می رساند، بخش فرهنگ است.

وی با تصریح اینکه دولت از هیچ کمکی به عرصه فرهنگ و برای تعالی این بخش فروگذار نمی کند، افزود: نقش قلم و اهالی آن در تبیین واقعیت ها و انتقال موضوعات و مشکلات به مردم، مهم است.

معاون رئیس جمهوری ادامه داد: امروز ملت بزرگ ما نیاز به تصمیم گیری مهمی در عرصه های خارجی و داخلی دارند و در اینجاست که قلم، می تواند نقش پررنگ خود را ایفا کند.

 نوبخت در بخش دیگری از سخنانش در جمع خبرنگاران استان گیلان، با اشاره به پروژه بزرگ راه آهن قزوین - رشت گفت: بعد از افتتاح این پروژه، بیان خواهد شد که چه فن‌آوری هایی در این طرح بزرگ به کار گرفته شده که در واقع، با پروژه دیگری در کشور، قابل مقایسه نیست.

وی با اشاره به پرداخت اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه، از استاندار گیلان خواست از شرکت سازنده تعهد کتبی بگیرد تا راه آهن طی ماه های آینده افتتاح شود و شاهد فعال شدن این راه مواصلاتی ریلی در استان باشیم.