مرحله استانی چهل‌و‌یکمین دوره مسابقات قرآن اوقاف مسابقات قرآنی در تبریز با حضور ۴۹۴ نفر از شهرستان‌های آذربایجان‌شرقی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان در این آیین طی سخنانی اظهار داشت:برای شرکت در این دوره از مسابقات قرآن دو هزار شرکت‌کننده شهرستانی در استان رقابت کرده بودند که نهایتا ۴۹۴ نفر به این دوره از مسابقات استانی راه یافتند.

وی با بیان این‌که این مسابقات طی روزهای ۱۴ الی ۱۶ تیرماه در تبریز برگزار می‌شود، افزود: رشته‌های این دوره از مسابقات استانی شامل تحقیق، ترتیل، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء، پنج جزء و همچنین اذان و معارف است.
 
حجت‌الاسلام مصایبی با بیان این‌که ۲۵۰ شرکت‌کننده‌ی خواهر و ۲۴۴ شرکت‌کننده آقا در این دوره از مسابقات حضور دارند، افزود: برگزیدگانی از تمامی شهرستان‌های استان در این مسابقات حضور دارند.
 
وی با بیان این‌که ۱۷ تیر ماه نیز شاهد اختتامیه این دوره از مسابقات خواهیم بود، افزود: برگزیدگان این دوره از مسابقات در آیین اختتامیه معرفی شده و به مرحله‌ی کشوری راه می‌یابند.
 
مصایبی
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با بیان این‌که مسابقات کشوری نیز مهرماه سال‌جاری برگزار می‌شود، گفت: امید است شاهد حضور برجسته متسابقین استان باشیم.
 

برگزاری مسابقات قرآنی زمینه جذب مردم به سمت قرآن را فراهم می‌کند

 
وی با بیان این‌که برگزاری مسابقات قرآنی زمینه جذب مردم به سمت قرآن را فراهم می‌کند، افزود: افرادی که قرآن را فراگرفته و با آن عجین شده‌اند، در رابطه با آموز‌ش‌ قرآن به دیگران نیز مسئولیت دارند.
 
حجت‌الاسلام مصایبی در خاتمه با اشاره به برگزاری کلاس‌های ارتقای سطح، جهت تقویت متسابقین، اظهار کرد: هفته گذشته با حضور ۲۰۰ نفر از متسابقین و اساتید استانی و کشوری، به مدت دو روز این کلاس‌ها برگزار شد که اکثر شرکت‌کنندگان رضایت داشتند.