نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت:توسعه کتابخانه‌ها نباید معطوف به افزایش صندلی‌های قرائتخانه باشد وباید رتقا فرهنگ‌ کتابخوانی مسئله‌ای بسیار ضروری باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در دیدار با معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سخنانی اظهار داشت:  تاثیر گذاری و ماندگاری کلام و اندیشه، زمانی که در قالب کتاب چاپ و نشر می‌شود، بیشتر است.

وی افزود:توجه به کتاب و کتابخوانی در عصر الکترونیک و دیجیتال از اهمیت بالایی برخوردار است وارتقا فرهنگ‌ کتابخوانی مسئله‌ای بسیار ضروری است .

ای کاش جامعه ما در کتابخوانی از مقام معظم رهبری الگو بگیرند

نماینده مقام معظم رهبری در ادامه سخنان خود تاکید کرد:دستگاه‌های ذی ربط باید در راستای ارتقا فرهنگ کتابخوانی  اهتمام ویژه داشته باشند و ای کاش جامعه ما در کتابخوانی از مقام معظم رهبری الگو بگیرند.

آل هاشم امام جمعه تبریز
وی در ادامه با تاکید بر ضرورت دقت بیشتر در که در رابطه با صدور مجوز برای نشر کتاب، گفت: باید حساسیت بیشتری نسبت به چاپ و نشر کتاب‌هایی که افکار غلط و ارتجاعی را ترویج می‌دهند، داشته باشیم.
 
وی  در خاتمه خاطر نشان کرد:  هر چند این حساسیت و نظارت با مشکلاتی روبه رو است، اما مسئولیت وزارت ارشاد در این زمینه بسیار سنگین است.