موج
کدخبر : ۲۳۳۸۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-233889

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت؛

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت: هرمزگان از بین ۳۲ مرز فعال کشور جایگاه نخست ترانزیت را کسب کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «داریوش باقر جوان» با بیان اینکه در ۳ ماه نخست سال هرمزگان از بین ۳۲ مرز فعال کشور جایگاه نخست ترانزیت کالا را کسب کرد، گفت: بندرشهید رجایی با کسب ۲۹ درصد از مجموع ترانزیت کالا‌های ورودی، مهم ترین و فعال‌ترین مرز ترانزیتی در کشور بود.

 وی افزود: در این مدت هفتصد و سه هزار و ششصد و هفتاد و یک تن کالا از  بندرعباس به دیگر مرز‌های کشور ترانزیت شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان، بیشترین کالا‌های ترانزیتی از مرز بندرعباس را مواد سوختی، انواع ترکیبات شیمیایی، کالا‌های ساختمانی، لوازم خانگی و انواع پنبه برشمرد.

باقر جوان، همچنین مرز‌های پرویزخان، بازرگان و باشماق را دیگر مرز‌هایی نام برد که در جایگاه‌های بعدی ترانزیت ورود کالا به کشور قرار دارند و ۷۰ درصد از حجم کل ترانزیت کالا در کشور از طریق مرز‌های نام برده شده صورت می‌گیرد و تنها ۳۰ درصد متعلق به سایر مرز‌های کشور است.

وی به میزان ترانزیت کالا در کشور اشاره کرد و گفت: در ۳ ماهه نخست سال ، ۲هزارو ۴۴۰ هزار تن کالا‌های مصرفی و مواد نفتی از کشورترانزیت شده است، که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ درصد افزایش داشته است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان، کریدور جنوب به شمال را یکی از مهم ترین کریدور‌های بین المللی برشمرد که از مرز بندرعباس و استان هرمزگان گذر می‌کند و قاره آسیا را به اروپا متصل و نیاز‌های مواد اولیه کشور‌های آسیای شمالی و اروپا را فراهم می‌کند.

به گزارش موج، ترکمنستان، قزاقستان، گرجستان، آذربایجان، ارمنستان، روسیه، ازبکستان و ترکیه مقاصد کالا‌های تزانریتی از کشورمان است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها