رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت اظهار کرد: کردستان از نظر وضعیت اشتغال صنعتی وضعیت مناسبی ندارد و سرانه فضای صنعتی استان به ازای هر نفر در کردستان، 3.28 متر مربع است که این میزان در کشور 6.8 متر مربع است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ محمد دره وزمی گفت:کردستان از نظر وضعیت اشتغال صنعتی وضعیت مناسبی ندارد.

وی عصر امروز سه شنبه(12 تیر) در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: کردستان از نظر وضعیت اشتغال صنعتی وضعیت مناسبی ندارد و سرانه فضای صنعتی استان به ازای هر نفر در کردستان، 3.28 متر مربع است که این میزان در کشور 6.8 متر مربع است.

دره وزمی افزود: این وضعیت عدم رغبت سرمایه گذاران را در پی خواهد داشت و می‌توان گفت نبود مشوق در استان موجب عدم حضور سرمایه گذاران در استان شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد: تنها مشوقی که می‌تواند موجب حضور سرمایه گذاران در استان شود، در اختیار گذاشتن زمین ارزان قیمت است تا از این طریق سرانه فضای صنعتی استان را طی دوره‌ای سه ساله به میانگین کشوری برسانیم.

وی تصریح کرد: درآمد شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان بسیار پایین است و نیاز به مساعدت ملی داریم و وزیر صنعت این وعده را به کردستان داد که برابر اعتبار جذب شده استان، از سوی وزارتخانه کمک شود اما متاسفانه کمک چندانی نشده است.

در ادامه این جلسه رئیس سازمان برنامه و بودجه کردستان نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: منطقه‌ای در شرق استان برای ایجاد شهرک صنعتی هزار هکتاری در نظر گرفته شود که کار بزرگی برای استان خواهد بود که اثر آن همیشه در اذهان مردم کردستان باقی می‌ماند.