معاون فرماندار روانسر گفت: از محل اعتبارات روستایی و عشایری 44 میلیارد و 716 میلیون ریال برای اجرای 24 طرح اشتغال‌زایی در روانسر پرداخت‌شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، بساطعلی نوری در خصوص کم و کیف تسهیلات اشتغال‌زایی روانسر افزود: 563 متقاضی راه‌اندازی کسب‌وکارهای اشتغال‌زا در سامانه کارا ثبت‌نام کرده‌اند که تاکنون 114 طرح پیش پذیرش‌شده و 73 طرح بااعتباری بالغ‌بر 219 میلیارد و 600 میلیون ریال به کارتابل بانک جهت دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی ارسال‌شده است.

وی تصریح کرد: از مجموع طرح‌های معرفی‌شده به بانک‌های عامل، 24 طرح بااعتبار 44 میلیارد و 716 میلیون ریال انعقاد قرارداد انجام‌شده و متقاضیان 23 طرح تسهیلات دریافت کرده‌اند.

معاون فرماندار روانسر ادامه داد: ادارات جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به ترتیب بیشترین سهم پرداخت تسهیلات را به خود اختصاص داده‌اند.

نوری بابیان اینکه روانسر 75 درصد از اعتبارات اختصاص‌یافته تسهیلات اشتغال‌زایی به این شهرستان را جذب کرده اظهار داشت: سهم شهرستان روانسر از اعتبارات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری 60 میلیارد ریال است که این شهرستان تاکنون توانسته است 44 میلیارد و 716 میلیون ریال از این اعتبارات را جذب کند.