فرمانده انتظامی شهرستان میناب خبر داد؛

فرمانده انتظامی شهرستان میناب از شناسایی و دستگیری سارقان اینترنتی در شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سرهنگ محمد رستمی با اعلام این خبر گفت: در پی شکایت شهروندی مبنی بر برداشت اینترنتی از حساب بانکی خود بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا قرارگرفت.

وی افزود:در بررسی های تخصصی مشخص شد متهمان به منظور انجام سرقت اینترنتی، سایتی راه اندازی و با ارسال کد، مشاهده کنندگان  را برای فریب به درگاه جعلی هدایت میکردد.

این مسئول انتظامی اذعان داشت: با انجام اقدامات فنی و تخصصی دو نفر متهم در این زمینه شناسایی و طی یک عملیات منسجم دستگیر شدند.

رستمی با اشاره به اعتراف متهمان به برداشت شارژ از خط اعتباری شهروندان، بیان داشت: با هماهنگی مراجع قضایی و شرکت مربوط خط این افراد مسدود و متهمان نیز پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کلاهبرداران اینترنتی با استفاده از شگرد های خاص اقدام به تحریک و ترغیب افراد کرده و با تشویق آنها به خرید نرم افزار ممنوعه با هدایت به درگاه های جعلی از حساب افراد پول برداشت میکنند که شهروندان باید هوشیار باشند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک مراتب را به پلیس فتا اطلاع دهند

کشف انواع کالای قاچاق و مواد مخدر در میناب

 فرمانده انتظامی شهرستان میناب در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: ماموران نیروی انتظامی شهرستان میناب با تلاش شبانه روزی و اجرای طرح های پاکسازی نقاط آلوده و اشرافیت بر محور های مواصلاتی فرعی و اصلی موفق شدند انواع کالای قاچاق و مواد مخدر را کشف کنند.

وی افزود: با تلاش های ماموران نیروی انتظامی 7تن و 135 کیلو گرم لیموی خشک، 601 کیلو گرم تریاک، 135 کیلوگرم حشیش و دو هزارو 500 لیتر گازوئیل کشف شد.

این مسئول انتظامی با بیان اینکه ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده 3 میلیارد و پنج میلیون ریال است، اظهار داشت: در این راستا 22 دستگاه خودرو، 24 موتور سیکلت توقیف و 18 متهم و سارق و دومتهم در زمینه جرائم سایبری دستگیر شدند.

 رستمی ضرورت مشارکت اقشار اجتماعی با پلیس و حمایت مسئولان از ناجا در توسعه امنیت و آرامش فردی و عمومی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: آرامش و امنیت مردم آرمان مقدس و  هدف تعالی پلیس بوده که حداکثر توان و امکانات خود را در این رابطه بسیج کرده ایم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها