رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از انتخاب دو واحد تولیدی استان گیلان به عنوان واحد صنعتی نمونه کشوری در بیست و دومین مراسم سالانه گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن خبر داد

 به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، فرهاد دلق پوش گفت: در بیست و دومین مراسم سالانه گرامیداشت روز ملی صنعت معدن کشور؛ با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت دو واحد صنعتی استان گیلان به عنوان واحد صنعتی نمونه کشوری، مورد تجلیل قرار گرفتند و لوح و تندیس زرین به آنان اهداء گردید.

 دلق پوش اظهار کرد: مراسم بزرگداشت دهم تیر ماه، روز ملی صنعت و معدن که با حضور جمع کثیری از مسئولان کشوری، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد، مدیران شرکت صنعتی تالک ایرانیان، تولیدکننده قوطی های فلزی درب دار و صنایع ماشین سازی امیدی، تولیدکننده ماشین آلات صنایع غذایی از استان گیلان با اهدای تندیس توسط مسئولان ارشد کشور مورد تقدیر قرار گرفتند.

وی افزود: این دو واحد صنعتی، براساس ارزیابی های صورت گرفته توسط ستاد بزرگداشت روز صنعت و معدن کشور و به دلیل موفقیت های حاصله در عرصه تولید، نوآوری، اشتغالزایی، ایجاد ارزش افزوده و اهمیت محصولات تولیدی به عنوان واحد برتر کشوری انتخاب گردیدند.

دلق پوش درخشش واحدهای صنعتی گیلان در سطح کشور را غرور انگیز وافتخار آمیز دانست و دلایل تخصصی انتخاب این واحدها را اینگونه تشریح نمود: شرکت صنعتی تالک ایرانیان واقع در شهرک صنعتی سفیدرود رشت به عنوان اولین و تنها تولیدکننده قوطی های فلزی درب دار در کشور نقش بسزایی در جلوگیری از خروج ارز و تسهیل در روند تولید محصولات آشامیدنی و ایجاد ارزش افزوده بالا، ایفاء نموده است.

تقدیر از +واحد صنعتی

همچنین صنایع ماشین سازی امیدی واقع در شهرستان لاهیجان نیز به عنوان یکی از موفق ترین تولیدکنندگان ماشین آلات صنایع غذایی کشور، در زمینه ابداع، نوآوری و صادرات تولیدات خود به بیش از 40 کشور دنیا، تاکنون موفقیت های در خور توجهی کسب نموده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان به فعالیت بیش از 35 برند صاحب نام و شناخته شده گیلان در سطح ملی اشاره نمود و عنوان کرد: به اعتقاد من تمامی این شرکت ها شایسته تحسین و تقدیر و در نوع خود کم نظیر هستند که قطعا در سنوات و برنامه های دیگر از آنان به نحو شایسته تقدیر خواهد شد.