نایب رییس شورای توسعه تجارت خارجی دالیان چین از همکاری و مشارکت دالیان چین و اصفهان در بخش های صنعتی وگردشگری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان،  دانگ در دیدار با نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: دالیان و اصفهان می توانند در بخش های صنعتی ،گردشگری و کشاورزی همکاری نزدیکی داشته باشند.

وی افزود: دالیان چین به دنبال مشارکت و همکاری با کشورهای خارجی از جمله ایران است. 

وی جمعیت دالیان چین را 8 میلیون  نفر اعلام کرد و گفت:این شهر از مهمترین شهرهای  چین به شمار می رود و با اصفهان می تواند روابط اقتصادی بلند مدتی تعریف کند.

دانگ، پتروشیمی،دریانوری،نرم افزار،فناوری اطلاعات،صنایع لجستیک،حمل و نقل از بخش های مهم تولید صنعتی این شهر برشمرد و گفت:تولید سیب ،هلو ،بلوبری و گیلاس از تولیدات مهم کشاورزی این شهر به شمار می آید.

اتاق بازرگانی اصفهان

وی از شرکت های استان اصفهان خواست که در نمایشگاه دالیان شرکت کنند و افزود: هر سال بیش از 34 کشور و 500 کمپانی بین المللی در این نمایشگاه شرکت می کنند و استان اصفهان می تواند از نزدیک با 500 برند بین المللی ارتباط برقرار کند.

نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این دیدار گفت:استان اصفهان با تولید 70 درصد فولاد کشور و فعالیت بیش از 9 هزار و 500 واحد صنعتی همواره در  تجارت بین الملل ایران نقش مهم و اثرگذاری ایفا می کند.

مصطفی رناسی خواستار همکاری اصفهان و دالیان در زمینه سرمایه گذاری مشترک شد و گفت:معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان اصفهان مشارکت سرمایه گذاران دالیان چین می تواند عمق روابط اقتصادی و فرهنگی دو استان را تعمیق بخشد.