فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان ازکلاهبرداری رایا نه ای به عنوان رتبه نخست جرایم فضای مجازی در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج از اصفهان، سردارمهدی معصوم‌بیگی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در استان اصفهان کلاهبرداری رایانه‌ای، هتک حیثیت و نشر اکاذیب به ترتیب 3 جرم نخست در فضای مجازی  استان اصفهان هستند.

وی افزود: رصد و شناسایی سایت‌های مجرمانه در 3 ماهه نخست امسال 25 درصد رشد داشته است.

سردار معصوم بیگی بیان داشت: در 3 ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته جرایم در فضای مجازی رشد بیش از 100 درصدی داشته که برداشت‌های غیر مجاز از حساب‌های بانکی سهم عمده‌ای در این خصوص  را داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان در ارتباط  با جان باختگان موتورسیکلت  در استان نیز گفت: استان اصفهان در تصادفات و جان باختگان موتورسیکلت کشور همچنان در رتبه اول است .

وی ادامه داد: میانگین مرگ و میر ناشی از تصادفات با موتورسیکلت در کشور ۳۵ درصد ودر استان اصفهان ۵۵ درصد می باشد.

معصوم‌بیگی با اشاره به کاهش ۲۰ درصدی فوتی‌های تصادفات درون شهری در سه ماهه نخست امسال اشاره کرد و افزود: در سه ماهه ابتدایی امسال مجروحان تصادفات در استان اصفهان ۳۰ درصد افزایش داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان در پایان در ارتباط با پرونده های قاچاق کالا اظهار داشت: در پرونده‌های بالای 500 میلیون تومان قاچاق بیش از 200 درصد، پرونده‌های 100 میلیون تومانی 40 درصد و برخورد با قاچاق‌چیان نیز 100 درصد در استان اصفهان رشد داشته است.