دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان از برگزاری نخستین المپیاد ورزشی دانش آموزی مقطع متوسطه دوره دوم پسران سما منطقه شمال کشور در سایت 50 هکتاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت خبر داد.

محمد نیک پسند صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج در رشت، از برگزاری المپیاد ورزشی دانش آموزی مقطع متوسطه دوره دوم پسران سما منطقه شمال کشور خبر داد و تشریح کرد: رقابت دانش آموزان از استان های گیلان، آذربایجان غربی، مازندران، زنجان، اردبیل، همدان، کردستان، خراسان رضوی، تهران، قم و البرز از تاریخ دوازدهم تیرماه لغایت 14 تیرماه جاری به میزبانی سما رشت برگزار می شود.

وی با بیان اینکه مراسم افتتاحیه المپیاد مذکور در روز سه شنبه مورخه 12تیرماه ساعت 8 و سی دقیقه با حضور جمعی از مسئولان شهری در رشت، واقع در مجتمع آموزشی لاکان (پنجاه هکتاری) دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار می شود، افزود: دانش آموزان در دو رشته ورزشی فوتسال و تنیس روی میز با یکدیگر رقابت می کنند.

به گفته دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان، پیرو مصوبات جلسه هم اندیشی رابطان تربیت بدنی استان های حاضر در المپیاد ورزشی مذکور، که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به اهمیت و ضرورت تحصیل در کنار تهذیب و ورزش دانش آموزان برنامه ریزی شده است، مقرر شد هر یک از استان ها با طرح یک پیام یا شعار فرهنگی در مسابقه حاضر شوند.

اهدای مدال سبز به سفیران سما در حفظ محیط زیست

نیک پسند همچنین خاطر نشان کرد: المپیاد ورزشی دانش آموزی سازمان سما برای نخستین بار و با هدف حفظ محیط زیست در گیلان و به میزبانی سما واحد رشت برگزار می شود که با معرفی برترین سفیران سما در حفظ محیط زیست و اهدای مدال سبز به آنها خاتمه می یابد.

گفتنی است؛ «سما؛ سرآمد در سلامت، مروت و اندیشه اسلامی» شعار فرهنگی سما واحد رشت در این المپیاد است.