عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان لینکه آقازاده‌ هادر زمان انتخابات و در راستای اهداف شخصی و سیاسی جذب شهرداری می‌شوند گفت: تمام استخدام‌ها باید با نظارت شورا باشد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، اسماعیل بواشه روز یکشنبه در شصتمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس با گلایه از این موضوع که برخی رسانه‌ها فرافکنی می‌کنند، اظهار داشت:  این افراد در جهت منافعشان در شهرداری به خلاف چیزهایی نوشته اند؛ در جلسه قبل شورای اسلامی شهر بندرعباس روی صحبت من با نیروهای خدماتی، پاکبانان و کارگران نبود و نیست.

وی با تأکید به اینکه همیشه حامی این قشر بوده و هستم، بیان داشت: در جلسات مختلف برای حقوق این افراد تلاش کرده‌ام و همه می‌دانیم اگر یک روز این عزیزان در شهر نباشند چه می‌شود.

بواشه  با بیان لینکه آقازاده‌ها در زمان انتخابات و در راستای اهداف شخصی و سیاسی جذب شهرداری می‌شوند تصریح کرد:  تمام استخدام‌ها در شهرداری باید با نظارت شورا باشد تا جوانی که در هیچ باند سیاسی نیست و پارتی ندارد نیز بتواند استخدام شود.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: از همتی به‌عنوان شخص اول این استان می‌خواهم همت کند و به طورجدی در بحث شهرداری وارد شود تا مسائل و مشکلات شهرداری حل شود.

شهردار بندرعباس از شورا و مردم عذر خواهی کند

وی با بیان اینکه در جلسه گذشته سؤالاتی از شهرداری طرح شد، افزود: نماینده شهرداری پاسخ‌هایی داد که نه تنها قانع کننده نبود بلکه توهین به شعور من، شورا و مردم بود برای اثبات حرفم مدارکی آورده‌ام.

وی در تشریح این مدارک، عنوان کرد: 130 نفر نیرو دریک سال گذشته جذب شهرداری شده است، سازمان بازیافت 43 نفر، فاوا دو نفر، فرهنگی ورزشی یک نفر، بازآفرینی 3 نفر، حمل‌ونقل 15 نفر، سیما منظر شهری 11 نفر، آتش‌نشانی 3 نفر، منطقه سه 8 نفر، مرکزی 18 نفر، منطقه یک 17 نفر، منطقه دو و آرامستان جذبی نداشته‌اند .

بواشه با بیان اینکه نیروهایی که یه اسم نیروی شرکتی و خدماتی جذب‌شده‌اند در مناطق کار دفتری می‌کنند، تصریح کرد:  اگر می‌خواهیم هزینه‌های هنگفت حقوق را کاهش دهیم یک روز در هفته مشخص کنیم و تک‌تک این نیروها را چک کنیم، از این 120 نفر حداقل یک‌چهارم غیربومی هستند.

این عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان کرد: وقتی نماینده شهرداری در حضور ما و مردم غیر صادقانه حرف می‌زند، باید از ما و مردم عذرخواهی کند در غیر این صورت طرح سؤال از شهردار را مطرح می‌کنم.