مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان گفت: شرکت گاز گیلان در سه ماهه اول سال جاری 6 هزار 860 مشترک جدید را به شبکه گاز متصل کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان بیان کرد: با جذب این تعداد مشترک جدید مجموع مشترکین گاز در گیلان به بیش یک میلیون و 20 هزار مشترک افزایش یافته است.

وی افزود: هم اکنون تمام شهرها و 1907 روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند می باشند و متوسط بهره مندی خانوارهای شهری و روستایی استان به97.6 درصد رسیده است.

عملیات گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار باقیمانده در حال انجام می باشد

 اکبر اظهار کرد: هم اکنون عملیات گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار باقیمانده در حال انجام می باشد و بر اساس برنامه ریز های بعمل آمده تا هفته دولت امسال 42 روستای دیگر از نعمت گاز بهره مند می شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: در سال گذشته اقدامات گسترده ای در جهت فرهنگ سازی مصرف بهینه و ایمن انرژی در حوزه های مختلف جامعه صورت پذیرفت و این اقدامات اثربخش سبب آن شد تا در سال 96 شاهد حادثه مرگ خاموش در استان نباشیم.

وی در پایان با اشاره به این که شرکت گاز استان گیلان در سال جاری نیز برنامه گسترده ای را در جهت نهادینه کردن فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی دارد اظهار داشت: همکاری های خوبی با صدا و سیما، فرمانداری ها، مدارس، رسانه و سایر سازمان های مرتبطصورت گرفته تا همگام با توسعه کمی گازرسانی در استان شاهد نهادینه شدن فرهنگ مصرف بهینهو ایمن گاز در استان باشیم.