مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان گفت:از ابتدای سال97 تا کنون بیش از دو هزار معتاد بهبودیافته توانمند شدند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، ابوطالب جلالی با بیان اینکه سال گذشته 25 هزار نفر معتاد بهبود یافته توانمند شدند، گفت: در سه ماهه امسال نیز ، دو هزار و 117 نفر که از طرف سازمان بهزیستی، زندان ها و دانشگاه علوم پزشکی معرفی شده بودند، توانمند سازی شدند.

وی افزود: این نهاد به عنوان یکی از اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، آموزش های مهارتی ویژه توانمندسازی بهبودیافتگان و خانواده آنها را در اولویت برنامه های خود قرارداده تا با اعطای تسهیلات به این افراد ، اشتغالزایی کند.

جلالی بیان داشت: مشاوره آموزشی- شغلی بر اساس توانایی تحصیلی و آشنایی با بازار کار، معرفی حرفه های کوتاه مدت، اشتغال و کارآفرینی با کمترین هزینه و تجهیزات، همخوانی حرفه ها با شرایط تحصیلی برای افزایش توان مهارت آموزی، برگزاری دوره های آموزشی پیشگیری از اعتیاد ویژه کارکنان، از برنامه هایی است که برای معتادان بهبود یافته اجرا شده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان درباره مراحل پرداخت تسهیلات به بهبودیافتگان دارای مدارک آموزش فنی و حرفه ای گفت: پس از ارائه آموزش های مهارتی و اعطای گواهینامه مهارت، مهارت آموختگان بهبودیافته می توانند با مراجعه به اداره بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی برای دریافت تسهیلات از بانک ها اقدام کنند.