رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از انهدام 2 باند سرقت گوشی تلفن همراه در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ  سعید سلیمیان گفت: اعضای دو باند 8 و 11 نفره ای که با تهدید چاقو اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه در اصفهان می‌کردند در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان دستگیرشدند.

وی افزود: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر سرقت گوشی تلفن همراه آنان توسط چند نوجوان، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

سرهنگ سلیمیان ادامه داد: سرانجام با تحقیقات صورت گرفته و به‌کارگیری کلیه امکانات موجود و همچنین راه اندازی گشت‌های ویژه کمین و شکار، اعضای 2 باند سرقت گوشی‌های تلفن همراه شهروندان شناسایی و طی یک عملیات دقیق و منسجم با هماهنگی مقام قضائی دستگیر و به 90 فقره سرقت اعتراف کردند.  

وی بابیان اینکه اعضای این 2 باند درمجموع به 90 فقره سرقت گوشی موبایل به ارزش یک میلیارد و 350 میلیون ریال اقرار کردند افزود: در هنگام دستگیری متهمان، تعدادی گوشی تلفن همراه مسروقه از آن‌ها کشف و به مالباختگان تحویل شد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با اشاره به کم سن و سال بودن متهمان خاطرنشان کرد: اعضای این باندها که بین 16 تا 22 سال دارند، همگی فاقد سابقه کیفری بوده و محصول خانواده‌های آشفته و فرزندان طلاق هستند و هیچ اطلاعی از مجازات جرم سرقت به عنف و عواقب کار خود نداشتند.

این مقام انتظامی بیان داشت: سارقان انگیزه خود از انجام این‌گونه سرقت‌ها را تهیه پول‌توجیبی ، تفریح و سرگرمی و تخلیه هیجانات جوانی خود عنوان کردند.

سرهنگ سلیمیان افزود: سارقان گوشی‌های مسروقه را به مالخران دوره‌گرد می‌فروختند که تلاش برای شناسایی و دستگیری این افراد همچنان در دستور کار کارآگاهان پلیس است.

رئیس پلیس آگاهی استان به خانواده‌ها توصیه کرد: با توجه به فرار رسیدن فصل تابستان و تعطیل شدن مدارس بیشتر مراقب رفتار فرزندان خود باشند و نسبت به اینکه با چه کسانی نشست و برخاست می‌کند، پول خود را از کجا تهیه می‌کند و روی تغییر لحن کلام و حرف زدن، لباس پوشیدن و تغییر گوشی موبایلش حساس باشند و اجازه ندهند با افراد ناباب رفت‌وآمد داشته باشد.

وی افزود: سرقت از هر نوعی که باشد ، جرم است و باعث سابقه‌دار شدن افراد شده و آینده آن‌ها را خراب می‌کند که در این زمینه خانواده‌ها نقش بسزایی در آگاه کردن نوجوانان دارند.

این مقام انتظامی همچنین به شهروندان نیز توصیه کرد، گوشی‌های موبایل گران‌قیمت خود را در انظار عمومی نمایان نکرده و حتی الامکان هنگام مکالمه در خیابان از هندزفری استفاده کرده و با این کار از ایجاد انگیزه برای سارقان جلوگیری کنند.