مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از افتتاح شش طرح آبرسانی با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در بندرعباس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، امین قصمی در مراسم بهره برداری از شش طرح آبرسانی که با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، استاندار هرمزگان و جمعی از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: تامین آب شهر سیریک، آب‌رسانی به شهر بیکا، آب‌رسانی به شهرهای تخت ‌و قلعه قاضی، میز خدمات ۲۲ گانه غیرحضوری آب و فاضلاب، آب‌رسانی به روستای بستانه، بندر شناس و ملو و آب‌رسانی به شهر تیرور شش طرحی است که امروز به بهره‌برداری می رسد.

وی تاکید کرد: اگر این پروژه ها انجام نمی شد به دلیل مشکلات آب در بندرعباس هیچ پشتیبانی را نمی توانستم از این مناطق انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان ضمن بیان این موضوع که کیفیت آب بیکا از دست رفته بود و باید فکری به حال آن می کردیم، افزود: در سیریک نیز مشکلات زیادی در حوزه آب داشتیم اما فاز دوم آب‌شیرین کن این شهرستان نیز تا هفته آینده افتتاح می شود.

وی درباره ی نحوه ی تامین اعتبارات این پروژه ها اظهار داشت: از اعتبارات طرح «تنش» و اعتبارات استانی برای ساخت این پروژه ها استفاده شده است.

قصمی در ادامه افزود: چهار میلیارد تومان از منبع اعتبارات تنش به شهرستان بستک اختصاص یافته و ما باید بخش خصوصی را نیز در این حرکت سهیم کنیم.

وضعیت آب بندرعباس را  نامطلوب است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان وضعیت آب بندرعباس را  نامطلوب خواند و افزود: نمی گوییم این آب شبیه فاضلاب است اما کیفیت آن نیز چندان مناسب نیست.

وی گفت: به دنبال این هستیم تا آب شهر بندرعباس به صورت کامل از آب شیرین کن ها تامین شود.

وی به تشریج یکی از خدمات ستودنی شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان نیز پرداخت و گفت: خدمات غیرحضوری ارائه شده در میزخدمت آب و فاضلاب هرمزگان شامل ۲۲ خدمت است و با تشکیل کارگروهی اقدامات را به پیش بردیم.

وی تصریح کرد: از طریق چهار درگاه و به صورت کاملا غیرحضوری خدمات به مشترکان ارائه‌ی می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان  به موضوع انتقال آب از خلیج فارس به استان های کرمان و یزد نیز اشاره ای داشت و گفت: مطالبه عمومی در استان تخصیص بخشی از آب‌شیرین کن یک میلیون متر مکعبی به هرمزگان است و مدیران کشوری باید این مساله را مد نظر قرار دهند.

وی در ادامه به کمبود بودجه در آب و فاضلاب هرمزگان پرداخت و گفت: آب در جزایر به صورت رایگان توزیع می شود و به غیر از بندرعباس توزیع آب در دیگر شهرستان های استان ضررده است.

قصمی بیان داشت: با این حال مجموعه شرکت آب و فاضلاب هرمزگان با دستیابی به منابع پنهان سعی کرده تا امور را به پیش ببرد.

وی در پایان با اشاره به این موضوع که ظرفیت تصفیه خانه بندرعباس باید به ظرفیت اسمی برسد، گفت: تجهیزات تصفیه خانه بندرعباس نوسازی و برای دستگاه ها نیز پشتیبان تهیه شده است.