مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در ادامه گفت: از آغاز پذیرش فرهنگیان تا امروز 4 هزار و 44 خانوار فرهنگی به تعداد 14 هزار و 559 نفر در مراکز رفاهی استان اسکان یافتند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، نادر جهان آرای با اعلام این خبر افزود: کلاس های ستاد اسکان در سه گروه تقسیم   شده اند که در گروه ویژه 127 کلاس و در گروه الف 867 و در گروه ب 701 کلاس درس مهیای خدمت رسانی به مسافران هستند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین 9 مرکز رفاهی دارای 124 سوئیت و با ظرفیت 504 تخت و سه اردوگاه فرهنگی و تربیتی در شهرهای: رضوانشهر، فومن و رودسر میزبان مسافران فرهنگی هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در ادامه گفت: از آغاز پذیرش فرهنگیان تا امروز 4 هزار و 44 خانوار فرهنگی به تعداد 14 هزار و 559  نفر در مراکز رفاهی استان اسکان یافتند.

جهان آرای معرفی پایگاه ها و مراکز رفاهی استان به استان های کشور، صدور شیوه نامه اسکان به کلیه مناطق، تهیه و تکثیر نقشه، تراکت و نصب بنر در مبادی ورودی شهرهای استان، تشکیل تیم های نظارتی و بازرسی به منظور بازدید از پایگاه های مجری طرح ستاد اسکان و بیمه حوادث مسافران فرهنگی بخشی از اقدامات انجام شده توسط آموزش و پرورش استان گیلان در استقبال از مهمانان تابستانی است.

وی در مورد نحوه ثبت نام مدارس تحت پوشش ستاد اسکان افزود: 80 درصد مدارس ستاد اسکان از تاریخ 24 خرداد تا 22 شهریور 97 آماده پذیرش حضوری و متقاضیان 20 درصد ظرفیت مدارس ستاد اسکان هم می توانند از تاریخ 25 خرداد تا نیمه شهریور امسال با مراجعه به نشانی www.eskan.medu.ir نسبت به انتخاب مدارس محل اقامت خود اقدام کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان از مدیران مدارس خواست با استفاده از ظرفیت های انجمن اولیا و مربیان و همچنین امکانات سازمان های میراث فرهنگی و هلال احمر نسبت با ارتقای ارائه خدمات به فرهنگیان عزیز اقدام کنند.

گفتنی است؛ در تابستان پارسال تعداد 61 هزار و 22 خانوار معادل 219 هزار 677  نفر از مراکز زیرپوشش ستاد اسکان آموزش و پرورش استان گیلان بهره مند شدند.