رضا میرزایی گفت: کاشت برنج در استان لرستان، نسبت به سال‌های گذشته بی‌سابقه است.

به گزارش خبرگزاری موج، صبح امروز مدیرعامل شرکت آب منطقه‌‌ای لرستان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کاشت برنج در سال آبی جاری نسبت به سال‌های گذشته در لرستان بی‌سابقه است، گفت: از همه ظرفیت‌ها از جمله اطلاع رسانی و توجیه کشاورزان در خصوص بحران آب، اخطاریه برخورد قضایی، برگزاری جلسات شورای حفاظت از منابع آب و ... برای جلوگیری از کاشت محصولات آب‌دوست استفاده کرده ایم، اما متاسفانه برخی از کشاورزان، تمکین نمی‌کنند.

کشاورزان غیر بومی و دلالان حوزه کشاورزی، بر مشکلات حوزه آب لرستان افزوده‌اند

رضا میرزایی، بیشترین مشکلات ایجاد شده در حوزه آب را کشاورزان غیر بومی‌ و دلال بومی این حوزه دانست و افزود: بیشترین انحراف از الگوی کشت و تخلفات در رابطه با کشت محصولات آب‌دوست مربوط به منطقه پل هرو تا بخش چغلوندی و بیرانشهر،  و شهرستان‌های دورود، نورآباد و چگنی است.

وی همچنین کمترین انحراف از الگوی کشت و تخلفات در رابطه با کشت محصولات آبدوست را مربوط به شهرستان های الیگودرز، ازنا، رومشکان و پلدختر اعلام کرد.

دستگاه قضایی با عاملین کشت محصولات آب‌دوست در لرستان برخورد کند

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان، تصریح کرد: افراد بحران ساز که عامل ورود غیر بومی‌ها به استان و توسعه کاشت محصولات آب‌دوست بوده‌اند باید شناسایی و مورد تعقیب دستگاه قضایی قرار گیرند چراکه، بحران آب در لرستان نیز جدی است.