امام جمعه تبریز گفت: دشمن بازار تبریز را هدف خود قرار داده بود لیکن باید به اصناف و بازار تبریز آفرین گفت که همانند سابق به دشمن بهانه‌ای ندادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز به دیدار خود با اصناف و اتحادیه ها اشاره کرد و گفت: در عین حال که مسوولان امر و مسوولان اقتصادی کشور باید به فکر حل بازار و بازاریان باشند، ولی بازار تبریز هیچ‌گونه به سودجویان بها نداد که باید آفرین به مردم و بازاریان غیرتمند تبریز گفت که همیشه ما را سربلند کردند. 

وی ادامه داد: در این نماز وحدت‌آفرین جمعه تبریز، اصناف و مردم تبریز اعلام می‌کنند که در عین حال که خواستار رسیدگی به مشکلات هستیم ولی به هیچ‌وجه بهانه به دشمنان نداده و نخواهیم داد.

آل‌هاشم اذعان داشت: ما خدمات اصناف و بازاریان را طول انقلاب و دفاع مقدس فراموش نمی‌کنیم و با این فداکاری‌ها مگر می‌شود آنها در راه تحقق آرمان‌های انقلاب کوتاهی کنند. 

التهابات بازار نشان از مسئله روانی و تبلیغاتی است 

وی با اشاره به صحبت‌های رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه این التهابات دلیل منطقی ندارد و حاصل جنگ روانی است، گفت: با توجه به تزریق بیش از معمول در بازار باز هم شاهد افزایش قیمت هستیم و این دقیقاً نشان از مسئله روانی و تبلیغاتی دارد.

امام جمعه تبریز

امام جمعه تبریز با تاکید به اینکه دشمن در مرحله جدید، خصومت خود علیه مردم ایران را علنی به نمایش گذاشته است، افزود: در این شرایط ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی در کشور احساس می‌شود و همانطور که رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید فطر تاکید کردند، باید هر سه قوا این مسئله را دنبال کنند.

وی متذکر شد: آمریکا به دنبال افزایش ناآرامی و بهره‌برداری امنیتی در ایران است و تلاش می‌کند تا با افزایش تحریم‌ها زمینه بروز ناآرامی در کشور را فراهم کند تا به واسطه آن بستر‌های دیگر ناآرامی را فراهم سازد. 

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در ادامه برنامه بازار تهران در روزهای اخیر را یادآور شد و گفت: آنهایی که در آشوب اخیر بازار تهران دستگیر شدند، هویتشان معلوم شده و از بیان مشکلات بازاریان، سودجویی کرده  و موج‌سواری کردند.

آمریکا با سبقه سیاه خود چگونه ادعای حمایت حقوق بشری دارد؟ 

 آل‌هاشم خاطرنشان کرد: هفته افشای حقوق بشر آمریکایی است پیش روست و این آمریکا ترورپرور با آن سبقه سیاه خود مدافع حقوق بشر شده است.

وی افزود: آیا حمله به کاروان عروسی در افغانستان، کمک به تروریست‌ها، ۶۰ سال نسل‌کشی در فلسطین، حادثه حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران نقض حقوق بشر نیست؟ 

خطیب نماز جمعه تبریز  در خاتمه ابراز کرد: باید با هوشیاری به مدعیان دروغین حقوق بشر ثابت کنیم که دروغگو و فریبکار هستند چراکه ملت ایران هیچ‌گاه حمله ناو جنگی به هواپیمای ایرباس که ۲۹۰ غیرنظامی بی‌گناه در آن اتفاق به شهادت رسید که ۶۶ نفر آنها کودک بودند، را فراموش نمی‌کند، ما نمی‌توانیم شعار مرگ بر آمریکا را فراموش کنیم.