نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه گفت: روز قوه قضاییه مزین شده با شهادت آیت‌الله بهشتی و این به معنای این است که قوه قضاییه باید جهادی و شهادت گونه عمل کند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در نشست با رئیس‌کل و دیگر مسئولان دادگستری استان به مناسبت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: شخصیت شهید آیت‌الله دکتر بهشتی شخصیتی قانونمند، توانمند، انقلابی، قاطع و باشکوه و شهادت‌طلب بود و همه قضات و مسئولان قوه قضاییه باید چنین رفتاری را در خود جلوه‌گر سازند.

وی افزود: امروز هجمه علیه قوه قضاییه زیاد است و همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند بایستی خدمات و عملکرد قوه قضاییه به‌طور کامل و هنرمندانه به مردم ارائه شود که مردم وسعت خدمات را ببینند.

آیت‌الله مصطفی علما در نشست با رئیس‌کل دادگستری کرمانشاه

امسال کرمانشاه تنها استان کشور در کاهش جرائم بوده است

رئیس‌کل دادگستری کرمانشاه نیز اظهار داشت: استان کرمانشاه تنها استانی در کشور است که پرونده‌های کیفری آن کاهش داشته است.

محمدرضا عدالت‌خواه افزود: سال 93 حدود 117 هزار پرونده جرم و جنایت در دادسراها داشته‌ایم که این رقم در سال 96 به 76 هزار پرونده رسیده که نشان از بهبود این موضوع در استان کرمانشاه دارد.

وی افزود: یکی از اقدامات مفید دادگستری کرمانشاه اعمال مجازات جایگزین بجای زندان بوده که فواید زیادی را برای مردم و بیت‌المال به دنبال دارد.

وی در پایان ضمن تبریک هفته قوه قضاییه، گفت: تاکنون 1500 نفر طی مجازات جایگزین موظف به اجرای 400 هزار ساعت خدمات عمومی شده‌اند و علاوه بر کاهش هزینه زندانی شدن آن‌ها که ماهانه 700 هزار تومان برای هر زندانی از بیت‌المال هزینه می‌شود، خدمات گسترده‌ای نیز ارائه‌شده است.