مرکز آموزش زیست‌محیطی سلکه‌ی شهرستان بندرانزلی در تیر و مرداد ماه 1397 میزبان مربیان و اعضای مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، این گردش علمی با همراهی کانون، اداره کل حفاظت از محیط زیست و آژانس همکاری‌های بین المللی ژاپن( جایکا) برگزار‌می‌شود و در این میان مربیان و اعضای مراکز فرهنگی هنری حاشیه‌ی تالاب بندرانزلی، در بازده زمانی 4 تیر تا 29 مرداد ماه سال‌جاری از مرکز آموزشی زیست‌محیطی« سلکه » بازدید خواهند‌کرد.

برپایی کارگاه‌های فرهنگی، ادبی، هنری و پژوهشی

بنابراین گزارش، برپایی کارگاه‌های فرهنگی، ادبی، هنری و پژوهشی که با حضور مربیان و کارشناسان کانون، اداره محیط زیست و جایکا صورت‌می‌گیرد، از جمله برنامه‌های هدف‌مند این گردش‌ علمی است.

برهمین اساس کودکان و نوجوانان عضو مراکز فرهنگی هنری کانون طی 22 بازدید علمی، با نقش و جایگاه تالاب‌ها درچرخه‌ی محیط‌زیست آشنا شده و اثر‌بخشی این برنامه‌ها را با ارایه‌ی آثاری در زمینه نقاشی، عکاسی کاردستی و...به تصویرخواهندکشید.

شایان ذکر است، دست‌آورد‌های زیست‌محیطی مربیان و اعضای نوجوان کانون در جشنواره‌ی« روزجهانی تالاب» که هم زمان با دهه‌ی مبارک فجر برگزار‌می‌شود، در معرض دید عموم قرارمی‌گیرد.