عبدالرضا بازدار در آئین شکرگزاری گندم که در خرم‌آباد برگزار شد، گفت: سطح زیرکشت گندم مکانیزه در خرم‌آباد 31هزار هکتار بوده که پیش بینی می‌شود در سال زراعی پیش رو،87هزار تن گندم در این شهرستان تولید شود.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، عبدالرضا بازدار در آئین شکرگزاری برداشت گندم که در مرکز جهاد کشاورزی آیت الله کمالوند خرم‌آباد برگزار شد، گفت: 41هزار و هفتصد هکتار زمین کشاورزی در خرم‌آباد زیر کشت گندم رفته و 12هزار و 31 بهره‌بردار در این شهرستان در کشت گندم فعال هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، افزود: سطح زیرکشت گندم مکانیزه در خرم آباد 31هزار هکتار بوده که پیش بینی می‌شود در سال زراعی جاری، 87 هزار تن گندم در این شهرستان تولید شود.

استان لرستان در تولید گندم به خودکفایی رسیده است

بازدار، گفت: استان لرستان در 3 سال گذشته با عنایت دولت تدبیر و امید در بخش کشاورزی در تولید گندم پایدار بوده و در سال زراعی 96-97 در تولید این محصول به خودکفایی رسیده است.

وی ادامه داد: زمین‌های کشاورزی لرستان 783 هزار هکتار است که 185هزار هکتار آن آبی (23درصد) و 598 هزار هکتار دیگر به صورت دیم (77درصد) کشت می شوند.

گندم لرستان

سال گذشته، 371 هزار تن گندم در لرستان تولید شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به وضعیت نامناسب آب و اینکه تخصیص آب در بخش کشاورزی در استان کم بوده اما با این وجود میزان تولید گندم مثبت ارزیابی می شود گفت: در سال گذشته زراعی، 371هزار تن گندم در استان تولید شد.

وی، افزود: پیش بینی می شود 450 هزار تن گندم در سال زراعی جاری تولید شود و اکنون 65هزارتن از آن تامین شده است.

عبدالرضا بازدار تاکید کرد: با توجه به منابع محدود مالی روند پرداخت طلب کشاورزان با تاخیر خواهد بود اما تلاش خواهیم کرد هرچه زودتر این طلب به حساب کشاورزان واریز شود.

وی، تصریح کرد: بحث ترکیب کشت محصولات ابلاغ شده و پتانسیل و توانمندی هر محصول شناسایی و به کشاورزان اعلام شده، لذا برای تامین امنیت غذایی باید این ترکیب کشت رعایت شود.

استان لرستان موفق به احداث سازه‌ جهت ذخیره آب نشده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، گفت: بیش از هشت تا 12 هزار میلیارد مترمکعب روان آب در لرستان وجود دارد اما، تاکنون موفق به ساخت سازه‌های ذخیره‌ای و سدسازی برای تامین آب نشده‌ایم.

گفتنی است، جشن شکرگزاری برداشت گندم، همه ساله در اوایل تیر ماه و هم‌زمان با آغاز برداشت این محصول، برگزار می‌شود.