نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دهه کرامت، دهه ای برای نشان دادن ارادت به اهل بیت (ع) است، گفت: برگزاری برنامه های دهه کرامت می تواند در عرصه های فرهنگی جامعه نقشی فعال داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، آیت الله سید علی اصغر دستغیب، تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) در جلسه شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان فارس با اشاره به اینکه دهه کرامت، دهه ای برای نشان دادن ارادت به اهل بیت (ع) است، گفت: برگزاری برنامه های دهه کرامت می تواند در عرصه های فرهنگی جامعه نقشی فعال داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه باید در زمینه اشاعه فرهنگ اهل بیت (ع)، گام برداریم، افزود: ولادت حضرت معصومه(س)، گرامیداشت حضرت شاهچراغ(ع) و در پایان آن میلاد سراسر نور حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، دهه ای پر عظمت است که جایگاه مغتنمی دارد و باید این جایگاه را غنیمت شمرد.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با یادآوری این مطلب که باید خود را در معرض نسیم مقدس و برکات اهل بیت(ع)، قرار دهیم، اضافه کرد: دهه کرامت زمینه بسیار خوبی را ایجاد کرده تا آستان های مقدس همکاری های مشترک داشته باشند.

آیت الله سید علی اصغر دستغیب، تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) در جلسه شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان فارس

تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) با اشاره به اینکه وحدت حول محور حبل الله از اصول اصلی دین ماست، تأکید کرد: محبت نسبت به خاندان نبوت (ع)، یک اصل مشترک در اسلام است و آنانی که از این محبت مسیر انحرافی رفتند، آنان را نمی توان جز مسلمین دانست و ارتداد آنها قطعی و ثابت است.

آیت الله دستغیب با تأکید بر اینکه امین ولایت یکی از القاب مهم حضرت شاهچراغ(ع) است، افزود: همواره باید در راستای گسترش سیره پیشوایان دین و اهل بیت (ع)، گام برداریم.

وی با اشاره به اینکه پیوند بقاع متبرکه باید در دستور کار باشد، تاکید کرد: رأس هرم این بقاع حرم مطهر امام علی بن موسی الرضی (ع) است و این همکاری و همراهی بقاع با یکدیگر باید مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله دستغیب با اشاره به موضوع «حرم تا حرم»، خاطر نشان کرد: افرادی که از عراق و سایر کشورهای مسلمان به شیراز می آیند باید با حرم سوم آشنا شوند.