مسئول شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور خبر داد: طبق برنامه ریزی های به عمل آمده در شورای دهه کرامت کشور مقرر گردید که دهه کرامت امسال با شعار «خدمت کریمانه» برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، حجت الاسلام والمسلمین حبیب رضا ارزانی امروز سه شنبه در جمع اعضای شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان فارس گفت: برای ماندگاری دهه کرامت و برنامه های آن باید مجموعه های مردمی، محور فعالیت ها باشند و تمامی دستگاه های دولتی و اجرایی نقش حمایتی داشته باشند که در اینجا اعلام می کنم که طبق برنامه ریزی های به عمل آمده در شورای دهه کرامت کشور مقرر گردید که دهه کرامت امسال با شعار «خدمت کریمانه» برگزار شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: فارس در بین استان های کشور از جایگاه ویژه ای برخوردار است و در زمره پنج استانی به شمار می رود که به واسطه پیشینه ادبی و فرهنگی اش، نام ایران را با آن می شناسند.

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور با گرامیداشت یاد و خاطره حضرات آیات شهید دستغیب، حائری شیرازی و ایمانی از علمای استان فارس، افزود: این بزرگواران به عنوان گنج ها و سرمایه های این مرز و بوم هستند که در راه ترویج مبانی دینی و سیره اهل بیت (ع) خدمات ارزنده ای را انجام داده اند.

مسئول شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور تصریح کرد: ٣٥ نهاد عضو شورای بزرگداشت دهه کرامت هستند و در طول این ١٠ سالی که جلسات شورا برگزار می شود، نتایج فراوانی را داشته است و امروز نیز شاهد بودیم که نمایندگان ٢٠ نهاد حاضر در این جلسه برنامه های خوبی را ارائه کردند.

ارزانی ادامه داد: امروز باید در مناسبت های دینی شادی وجود داشته باشد و باید با تمام توان در دهه کرامت امسال شادی و نشاط دینی را در بین جامعه ترویج دهیم.

وی با بیان اینکه شعار اصلی امسال ما در شورای دهه کرامت کشور، "خدمت کریمانه" است تأکید کرد: این شعار برگرفته از منویات مقام معظم رهبری است که فرمودند: «بحث آسیب های اجتماعی باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد» و در عمل نیز می بینیم طولانی ترین جلسات معظم له به بحث آسیب های اجتماعی اختصاص دارد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه برای ماندگاری دهه کرامت و برنامه های آن؛ باید مجموعه های مردمی، محور فعالیت ها باشند و تمامی دستگاه های دولتی و اجرایی نقش حمایتی داشته باشند، تصریح کرد: در این دهه؛ نگاه ویژه به گردشگری مذهبی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و از این قبیل برنامه ها شده است چرا که توجه به این مقوله می تواند در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه نقش بسزایی ایفا کند.

مسئول شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور همچنین به برنامه های ارائه شده توسط مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اشاره کرد و گفت: در دهه کرامت امسال، براداران و خواهران اهل سنت در آستان های مقدس حضور پیدا کرده و زیارت می کنند که این حرکت بسیار مورد توجه است.