مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هرمزگان از برگزاری یادمان و ویژه برنامه‌های متنوع به مناسبت گرامیداشت شهدای هواپیمای مسافربری ایرباس در هفته حقوق بشر آمریکایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سردار حبیب الله میرزایی گفت: به مناسبت گرامی‌داشت شهدای هواپیمای مسافربری ایرباس ویژه برنامه‌های متنوعی درهفته حقوق بشرآمریکایی برگزار می‌شود.

وی برگزاری شب شعر و جشنواره ترانه، دیدار خانواده شهدا با مقام معظم رهبری، گلباران محل سقوط هواپیمای مسافری، برپایی نمایشگاه یادمان در ۴ فرودگاه استان را ازمهمترین این برنامه‌ها دانست.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هرمزگان گفت: برپایی موزه دفاع مقدس در بندرعباس با یک المان مربوط به حادثه ۱۲ تیر سالروز حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافری ایرباس ایران در خلیج فارس از مهم‌ترین اقداماتی است که درهفته حقوق بشر آمریکایی در استان انجام می‌شود.

سردار حبیب الله میرزایی افزود: همچنین دراین هفته از یک مستند ۸۰ دقیقه‌ای در مورد حادثه ۱۲ تیر و چهار عنوان کتاب رونمایی می‌شود.

وی گفت:همچنین به مناسبت این حادثه یادمانی در مراکز همه استان‌ها برگزار می‌شود و مستند پرواز صبح یکشنبه از شبکه‌های ملی پخش خواهد شد.

به گزارش موج، ۱۲ تیرماه ۱۳۶۷ ناو وینسنس آمریکایی با شلیک دو موشک به هواپیمای مسافربری ایرباس هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که در حال عبور از مسیر پروازی بندرعباس - دبی بود، ۲۹۰ مسافر این پرواز را به شهادت رساند.

گفتنی ست که هفتم تا ۱۲ تیرماه به نام هفته حقوق بشر آمریکایی نام گذاری شده است.