معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان از ایجاد ۶۳ هزار شغل برای کشاورزان آسیب دیده در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، محمدعلی شجاعی در جمع  اصحاب رسانه گفت: ۶۳ هزار شغل برای کشاورزان آسیب دیده در ۱۴ شهرستان اصفهان طی سه سال آینده ایجاد می شود.

وی با اشاره به  برنامه جامع ایجاد اشتغال پایدار برای کشاورزان افزود: طی سه سال با ایجاد 63 هزار شغل با اعتباری بالغ بر دو هزار و 800 میلیارد تومان در 14 شهرستان که از کم آبی آسیب دیده اند، اجرا خواهد شد.

شجاعی گفت:در تدوین این برنامه 50 کشور دنیا مورد مطالعه قرار گرفت و چالش های امروز و پیش روی اصفهان مشخص شد تا بدانیم در شرایط فعلی چگونه می توان مسائل را مدیریت کرد و براساس اصل کرامت، مشارکت و عدالت، پروژه های استانی تعریف شدند.

وی ادمه داد: دراین طرح،  100 پروژه غیراقتصادی و 66 پروژه های اقتصادی در هشت هزار و 219 واحد اجرای به منظور بسترسازی، ایجاد، حمایت و تثبیت اشتغال تمامی افراد ساکن در اصفهان در نظر گرفته شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار اصفهان اظهار داشت: ایجاد گلخانه‌ها و طرح های در حوزه دامپروری و گردشگری یکی دیگر از پروژه های پیشنهادی به کشاورزان است که بتوانیم روی زمین آنها با این روش اشتغالزایی کنیم.