سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری کرمانشاه تفاهم‌نامه همکاری مشترکی با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، سازمان تاکسیرانی کرمانشاه و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان به‌منظور همکاری در جهت کنترل و پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب‌های اجتماعی و توانمندسازی تاکسیرانان از لحاظ قدرت تعامل با شهروندان، به‌عنوان قشری که بیشترین ارتباط را با لایه‌های مختلف جامعه دارند، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه، با تأکید بر اینکه عوامل وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی چند وجهی است و مؤلفه‌های مختلفی در وقوع آن مؤثر است، گفت: کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند همکاری تمام دستگاه‌ها و سازمان‌های کشور است و هم‌افزایی توان و امکانات همه دستگاه‌ها را می‌طلبد.

به گفته سجاد سلیمانی این تفاهم‌نامه در 6 ماده و دو نسخه با موضوع توسعه همکاری‌های مشترک و بهره‌مندی از ظرفیت، توانمندی و تجارب طرفین به‌منظور پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی تنظیم و منعقد شده است.

وی گفت: تدارک همفکری‌ها و همکاری لازم در زمینه‌های اطلاع‌رسانی، تبلیغاتی و سایر مواردی که در تحقق بند 5 از اصل 156 قانون اساسی و تبصره‌های ذیل قانون پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران لحاظ گردیده، تعامل به‌منظور مشارکت در پیشگیری وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی و گسترش فرهنگ و مسئولیت اجتماعی جامعه، همکاری و به اشتراک‌گذاری مناسب ظرفیت‌های موجود طرفین تفاهم‌نامه و ایجاد بستر مناسب جهت ارتقاء سطح دانش تاکسیرانان در زمینه‌های پیشگیری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی، از اهداف این تفاهم‌نامه است.

سلیمانی در ادامه برگزاری دوره‌های آموزشی مهارت‌های زندگی (کنترل خشم و تاب‌آوری و ارتباط کلامی مؤثر با رویکرد دینی و مذهبی، مهارت حل مسئله و...)، مشارکت و همکاری در برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌های مرتبط با آسیب‌های اجتماعی برای رانندگان حمل و نقل درون‌شهری و خانواده‌های آنان را از موارد همکاری طرفین تفاهم‌نامه برشمرد.

وی با بیان اینکه نهاد شهرداری و حمل‌ونقل درون‌شهری (تاکسی) ارتباط مستقیمی با مردم دارد و شهروندان در طول روز چندین بار از تاکسی‌های درون‌شهری استفاده می‌کنند که قرار است از این موضوع استفاده کنیم، یادآور شد: در فاز اول تاکسیرانان در مسیرهای مختلف شامل تاکسی فرودگاه، تاکسی بی‌سیم و تاکسی گردشی تحت پوشش آموزش و مفاد اجرایی مورد امضای تفاهم‌نامه قرار می‌گیرند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه، مدت‌زمان این تفاهم‌نامه همکاری را از تاریخ انعقاد آن به مدت دو سال اعلام کرد و تصریح کرد: در صورت توافق طرفین به مدت مشابه تمدید می‌شود.