استاندار کرمانشاه گفت: لازمه ایجاد شغل سرمایه‌گذاری است و لازمه سرمایه‌گذاری برداشتن موانع پیش پای آن است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند خواستار همکاری دستگاه قضایی کرمانشاه دربرداشتن موانع سرمایه‌گذاری برای ایجاد شغل در استان شد و تأکید کرد: بسیاری از این موانع سرمایه‌گذاری برای ایجاد شغل سخت‌افزاری نبوده و نرم‌افزاری هستند که ازجمله آن می‌توان به بروکراسی‌های سخت اداری اشاره کرد.

استاندار کرمانشاه در همایش "صهبای عدالت" که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد، بابیان اینکه شغل با سخنرانی ایجاد نمی‌شود، یادآور شد: لازمه ایجاد شغل سرمایه‌گذاری است و لازمه سرمایه‌گذاری نیز برداشتن موانع پیش پای آن است.

بازوند با اشاره به عملکرد خوب دستگاه قضایی استان در بحث زلزله، اظهار کرد: زلزله یک شوک بزرگ به استان بود، اما وحدت‌آفرین بود و پس از حضور مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور در مناطق زلزله‌زده شاهد نقطه عطفی درروند رسیدگی‌ها بودیم.

وی به‌سرعت امدادرسانی در این زلزله به نسبت زلزله‌های قبلی ازجمله زلزله رودبار و منجیل اشاره کرد و ادامه داد: حدود 10 هزار نیروی نظامی در این زلزله پای‌کار آمدند و یک رکورد بی‌سابقه را در بحث امدادرسانی پس از زلزله در دنیا رقم خورد.

استاندار کرمانشاه بابیان اینکه در حاضر سرعت بازسازی در مناطق زلزله‌زده مطلوب است، گفت: کار بازسازی در روستاهای مناطق زلزله‌زده به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود و اکنون نیز 12 هزار نفر در این مناطق مشغول به کارشده‌اند.

بازوند با اشاره به ایجاد یک بازار پنج هزار میلیارد تومانی در بحث بازسازی مناطق زلزله‌زده، افزود: 80 درصد از کاشی‌های بازسازی این مناطق را یزدی‌ها تأمین می‌کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر مدیریت متمرکز و ایجاد فرصت از زلزله در کرمانشاه توأم با سرعت در کار، این تأکیدات را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

وی از امهال دو هزار و 317 میلیارد تومان وام مناطق زلزله‌زده خبر داد و گفت: سود این تسهیلات هزار میلیارد تومان است.

استاندار کرمانشاه در ادامه مدیریت دستگاه قضایی استان را در بحث پرونده گلیم و گبه بسیار خوب و شجاعانه اعلام کرد و افزود: مسئولین دستگاه قضایی استان بااحساس مسئولیت وارد این پرونده دردسرساز شدند و توانستند به‌درستی پرونده‌ای که مطالبه مردم این استان بود را به گوش دولتمندان و روسای سه قوه برسانند، به‌طوری‌که یک پیگیری ویژه روی آن انجام شد.

مقام عالی استان همچنین از حضور مردم ایران در عرصه‌های مختلف نظام به‌عنوان یک سرمایه اجتماعی بزرگ یادکرد و گفت: اعتماد مردم به دستگاه قضایی پشتوانه اجتماعی خوبی در اجرای عدالت در جامعه است.

بازوند امنیت را اصلی‌ترین زمینه و پیش‌نیاز توسعه استان  فراتر از سرمایه گذاری برای ایجاد شغل عنوان کرد و افزود: سرمایه یک جریان سیال است که امروز کرمانشاه برای توسعه به این جریان سیال احتیاج دارد، اما باید موانع سر راه این جریان سیال را برداریم.