معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: امید به آینده برای هر فرد در جامعه حیاتی ترین موضوع است و در وضعیت فعلی یاس و ناامیدی نسبت به آینده بسیار خطرناک است و در حال حاضر زنده نگه داشتن امید در جوانان مهم ترین مسئله‌ی ماست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز ، رحیم شهرتی فر در در هفتمین گردهمایی مسئولان امور جوانان استان‌ها در تبریز، طی سخنانی با بیان اینکهبین یاس و کیفیت زندگی رابطه مستقیم وجود دارد، گفت:  اکنون شکل‌گیری گفتمان، توجه به زندگی و نیاز به شادمانی در جامعه نیازی ضروری است . 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: وظیفه‌ی ما در این شرایط ارتقای سطح شاخص‌های امید به  آینده کشوراست . 
 

حمایت از سمن‌ها باید بیش تر از گذشته مورد توجه قرار گیرد

وی با بیان این‌که ۱۴۰ سمن در استان ما فعال هستند، افزود: حمایت از سمن‌ها باید بیش تر از گذشته مورد توجه قرار گیرد و باید برای تامین مشارکت جدی جوانان در مسائل، برنامه‌ای اساسی تبیین کنیم . 

شهرتی فر
 
شهرتی‌فر با اشاره به کم رنگ بودن حضور جوانان در عرصه‌ی فعالیت‌ها و مشارکت سیاسی کشور، گفت: هر چند جوانان در دوران انتخابات ریاست جمهوری حضور و نقش موثری داشتند ولی این مشارکت تنها نباید مختص به ایام انتخابات باشد . 
 
وی با بیان این‌که بین مشارکت و سرمایه اجتماعی رابطه ی مستقیم وجود دارد، گفت: دشمنان ما می خواهند ایران را نابود کنند ما باید هوشیار بوده و نگذاریم خدشه‌ای به سرمایه های ما وارد شود و باید برای توانمندسازی مردم و حضور فعال و خود جوش جوانان در کارهای فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تدبیری اندیشیده شود . 
  
وی با بیان این‌که مسئله‌ی بروز خرده فرهنگ ها در بین جوانان باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: اگر این خرده فرهنگ‌ها کنترل نشوند، بستری برای آسیب های اجتماعی و فرهنگی را فراهم خواهند کرد که در این راستا باید نظام آموزش و پرورش و دستگاه های تربیتی  و نظام آموزش عالی به این موضوع توجه جدی کنند .
  
 معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی افزود:  گفتمان امروز و زبان قابل فهم و درک و سیستم تصمیم گیر جوانان باید جدی گرفته شود و برای آن برنامه خاصی ارایه دهیم . 
  
وی در خاتمه با بیان این‌که ما با تفاهم نامه برجام سیاست برد-برد را برای ایران رقم زده بودیم، تصریح کرد: صهیونیست ها و آمریکایی ها به این نتیجه رسیدند که نباید برای جمهوری اسلامی ایران بردی مطرح شود و خواستند این برنامه را به باخت تبدیل کنند و به همین دلیل نیز ایالت متحده آمریکا درمیانه راه عهد شکنی کرده و از برجام خارج شد .