عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی:همه این مسوولان و نمایندگان منتخب مردم هستند و اگر ایرادی هم در آنها وجود دارد مردم باید به انتخاب خودشان نگاه کنند؛ کسی در جمهوری اسلامی ایران بدون اراده ملت از صندوق‌های رای بیرون نیامده است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، احمد امیرآبادی فراهانی  در جمع مردم منطقه چهار قم در مسجد حضرت محمد رسول‌الله(ص) با اشاره به مشکلات و مسائلی که در کشور در بین مسوولان وجود دارد اظهار کرد: ما قبول داریم که برخی آقازاده‌ها مشکلاتی دارند و برخی مسوولین نیز از آرمان‌های انقلاب دور شده‌اند؛ هر روز که در انقلاب جلو می‌رویم به جای اینکه بیشتر ارزش‌های انقلاب را ترویج کنیم، از آنها دور می‌شویم.

وی با اشاره به اظهار نظر وزیر خزانه‌داری آمریکا در خصوص حضور 5 هزار آقازاده در آمریکا و سرمایه 148 میلیارد دلاری آنها تصریح کرد: این آمار به هیچ وجه صحیح نبوده در حالی که با انتشار آن در چند رسانه به عنوان یک سند مطرح می‌شود، این‌ها توطئه‌هایی است که دشمن می‌خواهد با جوسازی مردم را نسبت به مسوولان بدبین کند.

وی با بیان اینکه امروز یکی از مشکلات اساسی کشور گرانی اجناس است بیان کرد: دولت در این زمینه پاسخگو نیست و مجلس هم محکم نمی‌ایستد؛ همه این مسوولان و نمایندگان منتخب مردم هستند و اگر ایرادی هم در آنها وجود دارد مردم باید به انتخاب خودشان نگاه کنند؛ کسی در جمهوری اسلامی ایران بدون اراده ملت از صندوق‌های رای بیرون نیامده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: یکی از مسائلی که مردم باید دقت کنند انتخاب است؛ براساس قانون اساسی مجلس تنها می‌تواند در مساله وزرا وارد شود، با وزیر اقتصاد صحبت می‌شود که تمام مشکلات اقتصادی کشور زیر سر بانک مرکزی است در حالی که بانک مرکزی زیر نظر مجلس نیست و توسط رئیس جمهور انتخاب می‌شود.

وی ادامه داد: زمانی هم که سوال از رئیس جمهور مطرح می‌شود با لابی‌های متعدد معاونان پارلمانی اجازه آن را نمی‌دهند؛ البته امیدواریم در جلسه آینده مجلس بتوانیم یکی از سوال‌های از رئیس جمهور را در هیات رئیسه اعلام وصول کنیم و رئیس جمهور در صحن مجلس پاسخ نمایندگان را بدهد؛ ما نگران شرایط فعلی کشور هستیم و مردم در سختی هستند و بیشتر کارها نیز دست دولت است.

امیرآبادی با اشاره به جلسه رهبر انقلاب با مسوولان قوا در خصوص مسائل اقتصادی کشور گفت: رهبری تاکید کردند که شورای هماهنگی اقتصادی بین مسوولان قوا باید تشکیل شود و خودشان نیز اعلام کردند که آماده هستند هر روز برای این کار وقت بگذارند و پیگیری کنند تا مشکل مردم برطرف شود.

وی اضافه کرد: امروز شاهدیم برخی مسائل بزرگنمایی می‌شود، در کشور در کنار مشکلات اقتصادی مفاسدی نیز وجود دارد و برخوردهایی نیز صورت گرفته است؛ قبل از انقلاب کسی جرات نمی‌کرد با خاندان پهلوی برخوردی کند اما امروز می‌بینید الان معاون رئیس‌جمهور زندان است، برادر رئیس جمهور و برادر معاون رئیس‌جمهور بازداشت می‌شود، البته قبول داریم مشکلاتی هم وجود دارد که باید رفع شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آینده کشور روشن است گفت: امروز آمریکا با تمام توان به میدان آمده تا مشکلات اقتصادی برای کشور ایجاد کنند اما اگر ما بر توان این ملت و جوانان تکیه کنیم مشکلات حل می‌شود؛ طی این روزها جلسات مکرری با جوانان حزب‌اللهی که ایده‌های بسیار موثر در زمینه اقتصادی داشتند جلساتی داشتیم اما کسی از این افراد حمایت نمی‌کند؛ برخی به رانت‌خواری عادت کرده‌اند و پست‌های زیادی دارند که رها نمی‌کنند، اگر این جوان‌ها به میدان بیایند می‌توانند جلوی آمریکا ایستاده و مشکلات را حل کنند.

امیرآبادی اظهار کرد: دوران دفاع مقدس وضع ما بسیار بدتر از امروز بود. امروز اینقدر قدرت دفاعی ما افزایش یافته که اگر هرکدام از کشورهای منطقه دستش روی ماشه برود دستش را قطع می‌کنیم، پس باید اجازه دهیم جوانان به میدان آمده تا مشکلات را حل کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژه قطار سریع‌السیر تهران قم اصفهان افزود: تصمیم‌گیری در خصوص این پروژه تقریبا در مراحل نهایی است و ایستگاه آن در محدوده بلوار خلیج فارس احداث خواهد شد. وزارت راه و شهرسازی تلاش داشتند که ایستگاه داخل شهر باشد اما ما اجازه ندادیم تا مردم دچار مشکل نشوند.

نماینده مردم قم بیان کرد: امسال در بودجه نمایندگان اراک مصوبه قطار سریع‌السیر تهران اراک را دریافت کردند که در آن اصلاحیه‌ای داشتیم که قطار از قم عبور کند.

امیرآبادی به طلب شهرداری قم از ادارات، ارگان‌ها و حوزه‌های علمیه اشاره کرد و گفت: 700 میلیارد تومان آن قطعی شده که امسال سعی داریم 400 میلیارد دیگر به آن اضافه کنیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت اتصال بلوار شهید آوینی به پردیسان بیان کرد: جلساتی در این خصوص برگزار شده که امیدواریم مسوولان شهرک مهدیه مشارکت کرده تا پروژه به پردیسان متصل شود.