فردا در سفر یک روزه معاون اول رئیس جمهور 6 طرح بندری، صنعتی، تولیدی و گردشگری در منطقه آزاد انزلی افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، رضا مسرور مدیرعامل منطقه آزاد انزلی امروز گفت: فردا در سفر یک روزه دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، کریدور حمل و نقل ترکیبی چین – قزاقستان – ایران، مجموعه گردشگری آکواریوم و باغ پرندگان، مجموعه تفریحات دریایی مارینا، مجتمع تجاری هپی مارت، یک واحد تولید ضد یخ - روغن ترمز و موتور - اسپری مو و خوش بو کننده هوا و یک شرکت تولید کننده داروی ام اس در منطقه آزاد انزلی افتتاح خواهد شد.

 مسرور به ساخت مجتمع بندری کاسپین اشاره کرد و افزود: این بندر با 22 اسکله، حوضچه آرامش 200 هکتاری، پسکرانه 500 هکتاری و عمق آب 7 و نیم متری در مرحله اول و 9 متری در مرحله دوم با هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری ساخته شده است.

کریدور حمل و نقل ترکیبی چین – قزاقستان – ایران راه اندازی می شود

وی با بیان اینکه 2 پست اسکله این مجتمع بندری اوایل پارسال با حضور رئیس جمهور افتتاح شد تصریح کرد: فردا با پهلوگیری کشتی کریدور حمل و نقل ترکیبی چین – قزاقستان – ایران راه اندازی می شود تا ضمن افزایش ظرفیت مبادلات تجاری بین کشورهای حاشیه دریای خزر امکان کاهش هزینه های مبادلات هم محقق شود.

مدیر عامل منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه بندر کاسپین جز بنادر نسل سوم است خاطر نشان کرد: با ساخت کامل این بندر منطقه آزاد انزلی به هاب داد و ستد کالا و مبادلات بخشی از تولیدات کشور چین به کشورهای همسایه غربی ایران و برعکس تبدیل می شود.

بندر کاسپین جز بنادر نسل سوم است

مدیر عامل منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه بندر کاسپین جز بنادر نسل سوم است خاطر نشان کرد: با راه اندازی این بندر منطقه آزاد انزلی به هاب داد و ستد کالا و مبادلات بخشی از تولیدات کشور چین به کشورهای همسایه غربی ایران و برعکس تبدیل می شود.

منطقه ازاد انزلی

 مسرور با اشاره به اینکه بزرگترین مجموعه گردشگری آکواریوم و باغ خزندگان کشور یکی از طرح هایی است که با حضور معاون اول رئیس جمهور در منطقه آزاد انزلی افتتاح می شود گفت: این مجموعه تفریحی با یک هکتار وسعت با 30 میلیون یورو سرمایه گذاری بخش خصوصی از ترکیه و 150 نفر اشتغالزایی ساخته شده است.

وی اعلام کرد: مجموعه گردشگری آکواریوم و باغ خزندگان شامل شهر بازی سرپوشیده، بولینگ، سینمای چند بعدی، واحد های اقامتی، تونل آکواریوم و بخش های تجاری و خدماتی است.

افتتاح مجموعه تفریحات دریایی مارینا

مدیر عامل منطقه آزاد انزلی همچنین به افتتاح مجموعه تفریحات دریایی مارینا هم اشاره کرد و افزود: این مجموعه گردشگری با ظرفیت پهلوگیری 300 شناور و قایق تفریحی را شرکت مکین دریا کاسپین منطقه آزاد انزلی با 400 میلیارد ریال سرمایه گذاری و 150 نفر اشتغال زایی مستقیم ساخته شده است.

 مسرور با بیان اینکه مجتمع تجاری هپی مارت با حضور آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور افتتاح خواهد شد تصریح کرد: برای ساخت این مجتمع 5 طبقه ای با 12 هزار متر مربع زیربنا شرکت پرنگ فام 600 میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده است.

وی گفت: با بهره برداری از این مجتمع عرضه و صادر کننده پوشاک برای حدود 500 نفر شغل ایجاد می شود.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی از افتتاح شرکت کارآمد گستر تولید کننده ضد یخ، روغن موتور و ترمز، اسپری مو و خوشبو کننده هوا خبر داد و گفت: برای ساخت این واحد صنعتی که با هدف دستیابی به بازارهای صادراتی کشورهای حاشیه دریای خزر راه اندازی شده است 250 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

 مسرور افزود: با راه اندازی شرکت صنعتی کارآمد گستر در منطقه آزاد انزلی با 70 نفر اشتغالزایی مستقیم علاوه بر بی نیازی کشور از واردات ضد یخ، روغن ترمز و موتور، اسپری مو و خوشبوکننده هوا به دلیل استفاده از خط تولید با استانداردهای روز دنیا قابلیت صادرات به کشورهای همسایه نیز وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه شرکت آرمان کاسپین تولید کننده داروی ام اس یکی دیگر از طرح های اقتصادی است که با حضور معاون اول رئیس جمهور در منطقه آزاد انزلی افتتاح خواهد شد تصریح کرد: این واحد صنعتی که جزء صنایع هایتک است با 100 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی و اشتغال زایی 35 نفر راه اندازی شده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به دانش بنیان بودن شرکت آرمان کاسپین تولید کننده داروی ام اس و نامگذاری امسال  بنام  حمایت از کالای ایرانی راه اندازی، این شرکت کشور را از واردات بخشی از داروی ام اس بی نیاز می کند.