نایب رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان گفت:دولت در تعیین سیاست ارزی شفاف و اثرگذار عمل کند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مجتبی ملااحمدی در سومین جلسه کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان بیان داشت: ارز به عنوان یکی از مهمترین ابزار فعالان اقتصادی در تولید ،تجارت و صادرات است و نوسانات شدید آن امکان تصمیم گیری را از آنان می گیرد.

وی گشایش نیافتن اعتبارات اسنادی (LC) برای بانک های ایرانی از سوی بانک های خارجی را یکی از مسایل پیش روی فعالان اقتصادی عنوان کرد و گفت:بانک های خارجی به دلیل ترس از جریمه بانک های آمریکایی از گشایش LC برای بانک های ایرانی نگرانند و باید تصمیمی در این راستا اتخاذ شود.

وی بخشی از مشکلات ارزی فعالان اقتصادی را نااشی از ندانستن اطلاعات از خدمات بانکی دانست و گفت:فعالان اقتصادی بایستی از آخرین خدمات و بخش نامه ها بانک ها در موضوع ارز اطلاع پیدا کنند.

نوسانات ارزی

ملااحمدی ضمن تقدیر از عملکرد بانک ملی استان اصفهان در حمایت از تولید و فعالان اقتصادی گفت:در سال 96 بیش از 85 درصد منابع بانک ملی را در اختیار تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی قرار داده است.

وی اضافه کرد:این بانک کمترین فشار را به فعالان اقتصادی  برای پرداخت مطالبات داشته و به جای زندانی کردن فعالان اقتصادی به دنبال راهی برای بازپرداخت و احیای واحدهای تولیدی است.

نایب رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به مصوبه شورای اشتغال مبنی بر قرارداد سه ساله کارگری گفت:امنیت اشتغال با تنظیم این قراردادهای سه ساله ایجاد نمی شود بلکه باید فعال اقتصادی بتواند به فعالیت اصلی خود بدون پیشامدهای غیر قابل پیش بینی بپردازد.