مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از ایجاد مجتمع فناوری های زیست محیطی مدیریت پسماند در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، علی دهنوی با بیان اینکه شعار "اصفهان 1400 شهری بدون دفن پسماند" شعار بسیار مناسبی است که برای رسیدن به آن باید تمام تلاش خود را انجام دهیم، اظهار کرد: یکی از مهم ترین برنامه ها برای تحقق این هدف، ایجاد مجتمع فناوری های زیست محیطی مدیریت پسماند برای شهر اصفهان است.

وی افزود: احداث اولین واحد 250 تنی هاضم بی هوازی یکی از اقداماتی است که در سال جاری باید صورت گیرد. در این راستا بررسی های جامعی صورت گرفته و این مرکز در آینده ای نزدیک می تواند به عنوان پایلوت و مرجع مورد استفاده برای شهر اصفهان و دیگر شهرهای کشور تبدیل شود.  

دهنوی گفت: همچنین احداث نخستین واحد تولید RDF ( روش سوخت مشتق از زباله) در سال 97 و ایجاد دومین واحد 250 تنی هاضم بی هوازی را تا سال 1400 در دستور کار خود قرار داده ایم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به برنامه های سال جاری و سال آینده سازمان، ادامه داد: کلنگ زنی نخستین واحد 200 تنی RDF و پروژه بازیافت و ساماندهی پسماندهای عمرانی و ساختمانی از دیگر اقداماتی است که در دستور کار سازمان قرار دارد. 

وی با اشاره به دفن زباله های بیمارستانی افزود: در شهر اصفهان روزانه 18 تن پسماند پزشکی تولید می شود که در این زمینه به ورود سرمایه گذاران به منظور سرمایه گذاری در حوزه دفن زباله های بیمارستانی و زباله سوز بیمارستانی نیاز است که این پروژه می تواند با مشارکت شهرداری انجام گیرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان بیان کرد: تشکیل چندین کارگروه تخصصی از جمله فناوری های نوین، پسماند و دفن پسماند، آموزش و ‌جذب اعتبارات ویژه از برنامه های در دست اقدام این سازمان است.