در جلسه کمیته فنی اشتعال شهرستان صومعه سرا تعداد۱۳ پرونده درخواست تسهیلات مجموعا به مبلغ ۲۱۸۵۰۰ میلیون ریال در حوزه های صنعتی، کشاورزی، پرورش دام وطیور و ورزشی مطرح و مصوب گردید که در صورت اجرای این طرح ها برای ۸۹۶ نفر اشتغال ایجاد می گردد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، علی فتح اللهی فرماندار شهرستان صومعه سرا در جلسه کمیته فنی اشتعال که امروز در محل فرمانداری برگزار شد گفت: همه ساله در کشور برای مشکل اشتغال هزاران میلیارد هزینه مالی می شود ولی همچنان نرخ بیکاری وجود دارد که نشان از بحران بیکاری در کشور است.

فتح اللهی با بیان اینکه اشتغال میتواند ریشه بسیاری از ناهنجاریهای جامعه را برکند ، افزود؛ انحراف از موضوع طرح های اشتغالزایی یکی از عوامل عدم رفع مشکل بیکاری است که بدلیل نبود نظارت و کنترل بر اجرای طرح هاست.

پرهیز از سخت گیری در روند اداری کارها توسط ادارات

فرماندار صومعه سرا بر پرهیز از سخت گیری در روند اداری کارها توسط ادارات تاکید و خاطر نشان کرد؛ قوانین برای ارائه خدمات بهتر به مردم است و این قوانین و مقررات باید با نرمش و نیت گره گشایی به خدمت مردم درآیند.

وی از برطرف کردن‌گره های موجود در موضوع اشتغال و استقبال از طرح های خوب سخن گفت و خطاب به ادارات ذیربط افزود: هماهنگی بین ادارات باید قویتر از گذشته شود و آمارها مشابه و درست باشد.

فرماندار صومعه سرا در ادامه سخنان خود متذکر شد: پرونده های مرتبط با اشتغال در اداره مربوطه کنترل، تکمیل و نهایی شده وبا دقت بررسی و رفع ایراد گردد تا بعد از ارسال به استان فاقد مشکل و نقص بوده و عودت نگردد.

طرح های اشتغال زا باید هم توجیه اقتصادی داشته باشند

وی در پایان یادآور شد: طرح های اشتغالزا باید هم توجیه اقتصادی و هم توجیه اجتماعی و فرهنگی داشته باشند.

گفتنی است در این جلسه تعداد۱۳ پرونده درخواست تسهیلات مجموعا به مبلغ ۲۱۸۵۰۰ میلیون ریال در حوزه های صنعتی، کشاورزی، پرورش دام وطیور و ورزشی مطرح و مصوب گردید که در صورت اجرای این طرح ها برای ۸۹۶ نفر اشتغال ایجاد میگردد