رئیس پلیس راهنمائی و رانندگی استان اصفهان از اجرای طرح ارتقاء ایمنی موتورسوارن در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ رضا رضائی گفت: کارگاه های آموزش و ارتقای ایمنی موتورسواران در 3 منطقه شهرداری شهر اصفهان برگزار می گردد.  

وی ادامه داد: با توجه به رقم بالای کشته های ناشی از تصادفات موتورسیکلت استان، پلیس راهنمایی و رانندگی به منظور پیشگیری و کاهش تصادفات این وسیله نقلیه اقدام به اجرای طرح های متعدد و متنوع انتظامی ، فرهنگی و آموزشی کرده است.

وی افزود: یکی از اقدامات فرهنگی که از دو هفته قبل در اصفهان اجرائی شده برپائی کارگاه های آموزش و ارتقای ایمنی موتورسواران است.

رئیس پلیس راهنمائی و رانندگی استان اصفهان بیان داشت:این کارگاه ها با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در 3 منطقه شهرداری که بیشترین فراوانی و درصد تصادفات موتورسیکلت در آنها رخ داده در حال اجرا است.

سرهنگ رضایی گفت: در این طرح پس از توقیف موقت موتورسیکلت راکبان متخلف به ویژه افراد فاقد کلاه ایمنی برگه معرفی به کارگاه آموزش و ارتقای ایمنی موتورسواران به آنها ارائه و در این کارگاه پس از نمایش فیلم های آموزشی عبرت آموز و بیان مطالب هشداری و آموزش چهره به چهره مجدداً راکبان متخلف همراه با کلاه ایمنی و گواهی شرکت در دوره آموزشی برای ترخیص موتورسیکلت خود به محل اولیه توقیف آن اعزام می شوند.

رئیس پلیس راهور استان  اصفهان با بیان اینکه ارتکاب تخلف مجدد از سوی کسانی که در این گونه کارگاه ها شرکت کرده و توجیه شده باشند دیگر قابل قبول نیست تصریح کرد: تا کنون برگزاری این کارگاه ها نتایج بسیار خوبی به همراه داشته و امیدواریم با اجرای این طرح شاهد رانندگی ایمن تر همراه با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی موتورسیکلت سواران باشیم.