نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دغدغه آژانس‌های توریستی مبنی بر اینکه به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانند ارزی که از محل ورود گردشگر به ایران به دست آورده‌اند را وارد کشور کنند، گفت: ما نباید اجازه دهیم در جریان تحریم‌ها بخش‌های مختلف کشور از بین رود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به تحریم‌ها گردشگر نمی‌تواند هزینه سفر خود را به آژانس‌های توریستی بپردازد در نتیجه اگر تمهیدات لازم اندیشیده نشود آسیب‌های بسیاری در اثر اعمال تحریم‌ها بر صنعت گردشگری وارد می‌آید.

صنعت گردشگری این روزها با خطر جدی روبه‌رو است

با اشاره به دغدغه آژانس‌های توریستی مبنی بر اینکه به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانند ارزی که از محل ورود گردشگر به ایران به دست آورده‌اند را وارد کشور کنند، گفت: ما نباید اجازه دهیم در جریان تحریم‌ها بخش‌های مختلف کشور از بین رود؛ صنعت گردشگری این روزها با خطر جدی روبه‌رو است گردشگر نمی‌تواند نقدینگی وارد ایران کند چه به صورت چمدانی و چه به صورت سیستم بانکی.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شعبات بانک‌های ملی می‌توانند در کشورهای مبدا که گردشگر از آن کشور قصد ورود به ایران را دارد هزینه سفر را دریافت کرده و به حساب آژانش‌های توریستی داخل ایران واریز کنند از سوی دیگر گردشگران می‌توانند ارز خود را در این شعبات به ریال تبدیل کنند و این پول را با خود وارد ایران کنند تا بتوانند هزینه‌های لازم در کشور را بپردازند.

سازمان میراث فرهنگی در انفعال قرار گرفته است

وی با بیان اینکه بانک مرکزی، وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید سریع‌تر ترتیبی اتخاذ کنند تا بتوان دغدغه‌های آژانش‌های توریستی و گردشگر را برطرف کنند، ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی در انفعال قرار گرفته است و تقریبا همه در برابر فشارهای تحریمی تسلیم شده‌اند این در حالی است که آمریکا قدرت چندانی ندارد که بتواند در همه حوزه‌ها اثرگذار باشد و راه‌های ورود گردشگر به ایران را سد کند.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجلس افزود: برای رفع مشکلات ایجاد شده سازمان میراث فرهنگی، وزارت اقتصاد و بانک مرکزی سریعا ورود کنند و تمهیدات و تسهیلات لازم برای ورود گردشگر و رونق صنعت گردشگری را بیابند.