نخستین کارگاه اصول و فنون خبرنویسی و گزارش نویسی با هدف افزایش مهارت روابط عمومی های سما استان گیلان در سما واحد رشت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمد نیک پسند دبیر شورای شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان بیان کرد: نخستین جلسه از نخستین کارگاه اصول و فنون خبرنویسی و گزارش نویسی با حضور مسئولان روابط عمومی و رابطان خبری سما استان گیلان در سما واحد رشت برگزار شد.

نیک پسند افزود: این دوره، نخستین دوره مقدماتی آموزش آشنایی با اصول روابط عمومی و شیوه های خبرنویسی و گزارش نویسی ویژه مسئولان روابط عمومی و رابطان خبری سازمان سما (استان گیلان) در سطح کشوراست.

معاون سما واحد رشت با بیان اینکه  این دوره آموزش در شش جلسه پیش بینی شده است ادامه داد: مسئولان روابط عمومی و رابطان خبری سما استان گیلان، با اصول و جایگاه روابط عمومی نوین (افکار عمومی و روابط عمومی) ارتباط با دستگاه ها، تنظیم گزارش و تبادل اخبار، اصول تبلیغات و... آشنا می شوند.

کارگاه نویسی 1

وی آشنایی با شیوه های نوین خبرنویسی و خبرنگاری دورن سازمانی و نیز تنظیم خبر، یادداشت، گزارش نویسی و بزور رسانی پرتال مدارس از دیگر اهداف این کارگاه آموزشی عنوان کرد.

آشنایی با معروف ترین و پرمخاطب ترین رسانه های داخلی و خارجی

نیک پسند خاطر نشان کرد:  شرکت کنندگان در حاشیه برگزاری این کارگاه آموزشی، با معروف ترین و پرمخاطب ترین رسانه های داخلی و خارجی اعم از مکتوب و مجازی و چگونگی ارتباط با آنها نیز آشنا می شوند.

کارگاه خبرنویسی

بر این اساس؛ جلسات آتی نخستین کارگاه اصول و فنون خبرنویسی و گزارش نویسی ویژه مسئولان روابط عمومی و رابطان خبری سما استان گیلان در تاریخ هفتم و چهاردهم تیرماه جاری در دانشکده فنی سما واحد رشت برگزار می شود.

تدریس این دوره بر عهده یکی از کارشناسان و فعالان با سابقه رسانه های استان گیلان است.