حجت الاسلام سعید مهدوی امین، گفت: 1700 مبلغ و مبلغه دینی و فرهنگی لرستان که در سامانه سجام ثبت نام کرده بودند، ساماندهی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، حجت الاسلام سعید مهدوی امین مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در جمع خبرنگاران، گفت: تعداد 1700 نفر از مبلغین مرد و زن لرستان پس از ثبت نام در سامانه سجام، به منظور اراده خدمات مطلوب‌تر به مردم شریف استان، ساماندهی شدند.

مهدوی امین، افزود: در حال حاضر، تعداد 400 امام جماعت در مساجد فعالیت می‌کنند و 320 امام جماعت نیز در ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان مشغول به انجام وظیفه هستند.

وی، ادامه داد: یکی از اقدامات خوبی که توسط سازمان تبلیغات اسلامی صورت گرفته، راه‌اندازی خانه‌های عالم در استان‌ها است که در استان لرستان، 137 روحانی در 320 خانه عالم مشغول فعالیت دینی و فرهنگی هستند، این در حالی است که 250 مبلغ سنتی نیز در ارائه خدمات دینی و مذهبی مشارکت دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با اعلام وجود 15 هزار ظرفیت فرهنگی و دینی در استان، تصریح کرد: وجود 5 دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرا، فعالیت 400 موسسه و مرکز قرآنی ثبت شده، فعالیت 153 کانون فرهنگی و تبلیغی و خدمت رسانی و فعالیت 2600 هیات مذهبی در سطح استان، از جمله ظرفیت‌های بالفعل سازمان تبلیغات اسلامی در لرستان است.

تبلیغات اسلامی لرستان

مهدوی امین در پایان، گفت: خوشبختانه بیش از دو هزار و 140 مداح اهل بیت در سامانه «طوبی»ثبت نام کردند که پس از بررسی‌های دقیق از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان، مورد تایید قرار گرفتند و ساماندهی شدند.